Вдвічі більше: у Вінниці не спадає шалений попит на біометричні паспорти

Попит на закордонні паспорти та ID-паспорти не спадає. Вінницька Міграційна служба доповідає про вдвічі більші обсяги виданих документів – загалом більше 80 тисяч – та попереджає про затримку у виготовленні біометричних паспортів.

Як повідомляє Вінницька ОДА, 20 вересня відбулася прес-конференція в.о. начальника Управління державної міграційної служби України  у Вінницькій області Антоніни Ратушної щодо стану оформлення та видачі біометричних паспортів.

За словами чиновниці, впродовж 8 місяців цього року підрозділи Міграційної служби області прийняли понад 62 600 громадян для оформлення закордонних паспортів та понад 20 500 громадян з оформлення ІD-паспортів – це вдвічі більше, ніж минулого року.

Сплата податків при оформленні документів принесла до місцевих бюджетів Вінниччини понад 28 мільйонів гривень (що на 22 млн 597 тис більше, ніж за аналогічний період минулого року).

Антоніна Ратушна попередила про затримки видачі біометричних паспортів та пояснила, що така ситуація тимчасова та не залежить від Міграційної служби, :

  • Виготовлення біометричних закордонних паспортів затримують через те, що державне підприємство «Поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виготовити бланки документів. Державне підприємство не встигає персоналізувати усі документи, які оформляються у підрозділах Міграційної служби та ЦНАПах. Це через аномально підвищений попит на закордонні паспорти у червні-серпні, який не відповідає ані статистиці виїзду за кордон, ані статистиці оформлення паспортів за минулі роки.

Також вона наголосила, що люди, які отримують паспорти через ДП «Документ», також чекають через затримку на поліграфічному комбінаті. Посадовиця прогнозує відновлення нормальної роботи відділів ДМС після зниження аномального попиту.

В Управлінні державної міграційної служби зазначають, що кожного дня українці оформлюють близько 20 тисяч закордонних паспортів.

Міграційна служба не радить  купувати білети та бронювати житло до отримання закордонного паспорту. Однак, у виняткових випадках можна написати на електронну адресу ДМС України hotline@dmsu.qov.ua та надіслати копію квитків. Міграційна служба передасть цю інформацію поліграфкомбінату для пришвидшення друку, але гарантії на отримання паспорту не дає.

Автор: Тетяна Панкратьєва

Поділитись публікацією
Вгору