Вдови та діти загиблих АТОвців відпочинуть у палаці в Немирові

На оздоровче лікування та реабілітацію до санаторію «Авангард» поїхали перші учасники першої програми санаторно-лікувального відпочинку для вдів та дітей загиблих АТОвців. Заселення відбулося вчора, 29 травня.

Старт програми відбувся наприкінці травня, як і обіцяли в департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації про її запуск. Раніше для категорії вдів учасників АТО з дітьми дошкільного віку не було передбачено пільг.

Про те, що путівки було закуплено стало відомо завдяки порталу публічних закупівель Prozorro.  Вчора надвечір, 29 травня, був опублікований укладений договір на санаторно-курортні путівки для лікування (оздоровлення) вдів загиблих учасників АТО спільно з дітьми. 21 путівка обійшлася обласному бюджету в 139 644 гривень. Це 9 путівок для вдів та 12  путівок для дітей на 18 днів до санаторію «Авангард» (Немирів). Згідно з укладеним договором, вартість одного ліжко-дня в санаторії для дорослого коштує 390 гривень, а для дитини – 354 гривні.

За словами директорки департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталії Заболотної, це лише перший заїзд. Коли планували програму виділяли суму у 200 тисяч гривень, а сьогодні, у зв’язку з ростом цін, необхідно ще додаткових 200 тисяч гривень. Загалом у програмі візьмуть участь 33 дорослих та 35 дітей.

  • Санаторій обирали у співвідношенні ціна-якість, а також зручності добирання. Якщо за відгуками їм сподобається, то, можливо, і для інших закупимо путівки до «Авангарду», – каже Наталія Заболотна.

Про те, що вчора-сьогодні, 29-30 травня, відбулося заселення до санаторію розповіла головна спеціалістка відділу допомоги учасникам АТО управління соціальної підтримки та державних гарантій облдержадміністрації Ірина Войтенко.

  • Тут дуже гарні умови, для дітей є великий ігровий майданчик, закритий басейн. Гаряча вода, всі зручності в номері. Мам з двома дітками розселили в трьохмісних номерах. Із Вінниці – троє мам, а всі інші – з Могилів-Подільського, Липовецького, Іллінецького, Мурованокуриловецького та Козятинського районів. Спільно з волонтерами плануємо провести для діток екскурсії, наприклад, до Вінницького музею повітряних сил, організувати куліш на природі та квести. Оздоровчі процедури у них будуть до обіду, тож післяобідній час -вільний для дозвілля.

Згідно прейскуранта санаторію, 390 та 354 гривні це путівки до відділення загального профілю для дитини у супроводі дорослого.

За інформацією санаторію «Авангард», у вартість санаторно-курортної путівки входить: проживання, харчування (4-разове для дорослих та 5-разове для дітей) та лікування (комплекс медичних процедур, вид і кількість яких визначаються лікарем на підставі основного діагнозу, віку відпочиваючого, стандартів санаторно-курортного лікування, з урахуванням супутньої патології, в межах коштів, відведених на лікування із загальної вартості путівки).

Один із корпусів санаторію – колишній маєток княгині Щербатової

Раніше парк та двоповерховий палац у стилі неокласицизму XIX-XX століття санаторію був власністю внучки графа Вінцентія Потоцького княгині Марії Щербатової. У травні 1921 року на базі маєтку княгині був створений перший на території України санаторій для відпочинку жителів Подільської губернії.

Фото 4.bp.blogspot.com, sanatoriy-avangard.com

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору