× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Вбивство у вінницькому СІЗО: чому правоохоронці “мовчали” майже чотири дні?

59-річного підозрюваного у зґвалтуванні семирічної вінничанки вбили у слідчому ізоляторі в суботу, 13 липня. Водночас правоохоронці визнали факт убивства чоловіка в СІЗО лише на четверту добу після надзвичайної події, а до того всіляко уникали бодай підтвердити, або спростувати факт смерті підозрюваного.

Першу інформацію про надзвичайну подію в СІЗО Vежі повідомили наші читачі ще 15 липня. Однак підтвердити інформацію в прокуратурі цього ж дня нашим журналістам не вдалося. З неофіційних джерел наша редакція отримала кілька підтверджень факту смерті підозрюваного, однак речниця прокуратури області 15 липня повідомила, що не може підтвердити, або спростувати дану інформацію.

Хронологія подій

15 липня при спробі взяти коментар з цього приводу в прокуратурі Вінницької області, речниця установи Ірина Вихованець, заявила, що не може прокоментувати дану подію, позаяк це питання належить до компетенції Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. На жаль, протягом дня в зазначеній установі на це запитання також відповісти не змогли.

Так само нам не вдалося поговорити і з керівництвом ДУ «Вінницька установа виконання покарань(№1)» – за номером очільника установи не відповідали. Натомість інші співробітники відмовлялись підтвердити чи спростувати інформацію про смерть арештанта. 

Відтак Vежа звернулася з цим самим запитанням до Державного бюро розслідувань, а саме до  Хмельницького територіальному управлінні ДБР (компетенція якого поширюється на Вінницьку область). Там нашим кореспондентам повідомили, що в них немає осіб, відповідальних за спілкування з пресою та направили в центральний офіс ДБР в Києві.

У столичному ДБР тривалий час не відповідали на телефонні дзвінки, а згодом попросили викласти свої питання в електронному листі. На лист відреагували лише на ранок 16 липня: Vежі телефоном повідомили, що вказане кримінальне провадження не в компетенції ДБР і порадили звернутись… до інших органів влади.

Лише 16 липня – на четвертий день після інциденту – і коли інформація про вбивство підозрюваного почала з’являтися в ЗМІ, речниця прокуратури Ірина Вихованець нарешті підтвердила факт смерті чоловіка та повідомила, що відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу

Чому могли приховувати інформацію?

Чому ж правоохоронні органи по всій країні протягом чотирьох діб після вбивства в СІЗО – що саме по собі є надзвичайною подією – так ретельно приховували цю суспільно важливу інформацію? Відповіддю на це запитання може бути коментар координатора Харківської правозахисної групи Андрія Діденка, який він дав сьогодні, 17 липня виданню “Обозреватель”:

У нас є інформація, що вбили цю людину працівники установи. І спочатку факт смерті намагалися навіть приховати. Але прокуратура блискавично відреагувала на це, і зараз там працюють слідчі – розповів Андрій Діденко.

Як розповідає виданню Діденко, в установах виконання покарань часто приховують таку інформацію. Адже “якщо інформація про надзвичайну подію не стала публічною, то потім можуть сказати, що заарештований помер від серцевого нападу. І не важливо, що на його тілі були побої”, – вважає пан Андрій.

Водночас Державне бюро розслідувань також частково прокоментувало інцидент:

“Зараз призначені всі експертизи, які повинні відповісти на питання – чи був цей чоловік убитий чи помер сам. Поки не буде результатів, нічого сказати не можемо”, – повідомили у 1-му управлінні ДБР, яке займається зокрема і Вінницькою областю.

Аби отримати більш детальну інформацію, Vежа звернулася до ДБР з офіційним запитом на інформацію та очікує відповіді.

Нагадаємо, що 8 липня у Вінниці затримали підозрюваного у зґвалтуванні 7-річної дівчинки. У Поліції повідомили, що злочин стався в одному з мікрорайонів Вінниці поруч з гаражними приміщеннями. Невідомий напав на дівчинку, затягнув у кущі та вчинив “розпутні дії”: демонстрував дитині статеві органи та рукою вчинив “насильницькі дії сексуального характеру”.

10 липня, 59-річного вінничанина, якого підозрювали у зґвалтуванні малолітньої дівчинки, взяли під варту на 60 днів, без можливості внесення застави. 13 липня підозрюваного вбили у слідчому ізоляторі.

Фото – Вісник

Читайте також:

Вінницькі поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні 7-річної дівчинки

Реєстр педофілів та хімічна кастрація: голова Нацполіції у Вінниці намагався “достукатися до Верховної Ради”

 

Автор: В'ячеслав Луцков

Поділитись публікацією
Вгору