× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Вам ще не набридло?”: у Вінниці вкотре перенесли суд над педагогами, які побили іноземця-волонтера. ФОТО

Сьогодні, 11 квітня, у Вінницькому міському суді мав відбутися розгляд по суті резонансної справи щодо побиття вінницькими вчителями іноземця, який допомагав у реабілітації українським бійцям, та його неповнолітнього сина. Інцидент трапився ще минулого року в липні. 

Втім сьогодні засідання перенесли (одразу на кілька дат) передусім через те, що до суду не з’явилися двоє захисників обвинувачених, тож фактично розгляд справи без них міг мати ознаки порушення права обвинувачених на захист.

На засідання, під час якого суд мав вивчити докази (зокрема відео з камер спостереження), прийшли обидва обвинувачених – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, а також прокурор Жолинський, адвокат постраждалих Шлапак, адвокат обвинувачених Грицик. Суддею по справі є Олексій Шидлловський.

Проте не з’явились двоє інших захисників Чукавіна та Дзядика – Андрій Баришніков та Михайло Литвинюк. Також не прийшов Сергій Павлюк, адвокат потерпілої сторони.

Як стало відомо під час засідання, Литвинюк не надав суду жодних заяв, втім телефоном повідомив, що не може прийти через слухання іншої справи в апеляційному суді. Інший правозахисник, Баришніков, як повідомив Грицик, перебуває на лікарняному.

На запитання судді про можливість розгляду справи у такому складі, прокурор Жулинський заявив, що щоб не порушувати права обвинувачених на захист, розгляд справи потрібно відкласти. З цим погодились й самі обвинувачені.

Віталій Чукавін

Андрій Дзядзик

Суддя Шидловський, який вже вкотре переносить розгляд справи через відсутність представників сторін, звернувся до Чукавіна, Дзядика та Грицика, наголосивши, що особисто він не розуміє, навіщо таким чином затягувати справу, “яку можна розглянути за два засідання”.

Вам не набридло? Ви то хворієте, то немає адвокатів, ще щось, такі зайняті” – сказав суддя стороні обвинувачених.

Таким чином, щоб збільшити ймовірність розгляду справи в повному обсязі та на прохання прокурора Жулинського, суддя призначив одразу чотири дати наступних засідань: 10:00 24 червня, 11:00 1 липня, 10:00 15 липня, 10:00 29 липня.

Жолинський

Суддя повідомив, що розгляд справи можливий лише з другої половини червня, оскільки у нього, судді, протягом трьох тижнів буде відпустка, починаючи з кінця травня.

Нагадаємо, минулого разу розгляд справи не відбувся у зв’язку з відсутністю представника обвинувачення – прокурора Жолинського, та одного з обвинувачених – Чукавіна.

Нагадаємо, йдеться про випадок, що стався у Вінниці минулого року на початку липня. Тоді двоє чоловіків – Віталій Чукавін та Андрій Дзядик, зробили зауваження громадянину з Еміратів за те, що той палив у недозволеному для цього місці.

Врешті, розмова переросла у бійку. Ферас Аль Хурані та його неповнолітній син (який намагався заступитись за батька) отримали серйозні тілесні ушкодження: у батька вибито три передні зуби, лікарі діагностували струс мозку, закриту черепно-мозкову травму, у нього пошкоджене перенісся, видно садна на тілі. У його 16-річного сина також струс мозку, синець на шиї і психологічна травма.

Читайте також: З’явилося відео, як вінницькі вчителі побили волонтера з Еміратів

Пізніше виявилось, що постраждалий тривалий час допомагав українським військовим проходити реабілітацію в Об’єднаних Арабських Еміратах. Як розповіли знайомі родини журналісту Vежі під час минулого судового засідання, яке до речі теж перенесли, “Ферас від початку війни допомагав нашим, українським військовим. Українська громада в Арабських Еміратах з початку війни в Україні, об’єдналася та створила проект, в рамках якого бійців забирали на реабілітацію до Еміратів. Перші поїхали хлопці з ампутаціями. Бійці поверталися в Україну і могли почати нове життя. Так ці волонтери змогли допомогти їм”.

Читайте також: Мешканець ОАЕ, якого жорстокого побили вінницькі педагоги, в Еміратах рятував українських «кіборгів»

Дещо пізніше у мережі Фейсбук з’явилось відео, де Чукавін особисто в коментарі місцевому активісту зазначає, що зробив зауваження саме “громадянину арабської національності”, який за словами Чукавіна був напідпитку. Журналісти Vежі поспілкувалися із волонтерами, а також із директоркою школи, де викладав Чукавін (його звільнили “за власним бажанням одразу після інциденту). Про це читайте в матеріалі “Араб забажав крові”: вінницький вчитель, який побив іноземця, вважає жертвою себе. ВІДЕО

Зазначимо, що раніше Сергій Павлюк, правозахисник постраждалої сторони, повідомив Vежі, що “нині зібрано достатньо доказів, щоб притягнути їх (вчителів – авт.) до кримінальної відповідальності, яку передбачає дана 296 стаття – “Хуліганство”. Друга частина цієї статті передбачає до 5 років обмеження волі і третя частина – від 5 років. Є також відеоматеріали долучені, висновки експертизи тощо”.

Фото автора та з архівів Vежі

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору