«Вам повістка»: кого на службу кличе вінницький військкомат

План по залученню кандидатів на військову службу за контрактом на Вінниччині виконано на 55%, на строкову до лав Збройних Сил – вже на 100%. Втім, досі є потреба у офіцерах запасу.

Про це розповів Олег Вінницький, військовий комісар Вінницького обласного військового комісаріату, під час прес-конференції.

Комісар зауважив, що наразі на виконання військової служби за контрактом залучено 225 осіб. Для виконання нормативних показників у другому кварталі 2017-го року планується відібрати ще 410 кандидатів.

Наразі найбільша потреба існує у комплектуванні механізованих мотопіхотних бригад.

Зауважимо, що військкоматам дозволено комплектувати військово-медичні центри без військового вишколу кандидатів у навчальних центрах. Відтак, громадяни, які мають медичну військово-облікову спеціальність та бажають служити, можуть одразу направлятися до медичного центру. Решта осіб, які служитимуть у Збройних Силах вперше, мають бути призвані через навчальні центри.

Окрім того, Вінниччина повністю виконала план по залученню громадян на строкову службу.

Зокрема, під час весняної призовної кампанії на строкову службу до лав ЗСУ вступили 780 строковиків, із них призвано 501 вінничанина. У той же час лави Нацгвардії поповнили 224 строковики, ще 35 осіб відправлено до Державної спеціальної служби транспорту.

Відповідно до статистичних даних, найвищі показники спостерігаються у Козятинському, Могилів-Подільському, Барському, Вінницькому, Гайсинському, Липовецькому, Немирівському районах. Калинівський, Погребищенський, Теплицький, Томашпільський, Тульчинський та Чечельницький військкомати виконали завдання на 100%.

Окрім того, вже у поточному місяці З9 офіцерів запасу будуть призвані на військову службу до лав ЗСУ.

  • На військову службу за призовом підлягають офіцери запасу, громадяни України віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити, мають вищу освіту за освітнім ступенем не нижче бакалавра, яким присвоєно відповідне первинне військове звання офіцера запасу та придатні за станом здоров’я, – поінформував військовий комісар та зауважив, що вже 17-18 червня перші 39 офіцерів будуть відправлені на курси допідготовки на 3 місяці.

Строк військової служби для осіб офіцерського складу за призовом – до 18 місяців, а заробітна плата стартує від 9 тисяч гривень.

Начальник відділу військового обліку і бронювання обласного військового комісаріату, підполковник Олег Гонтаренко також повідомив, що на даний час у Вінницькій області налічується 1 348 офіцерів запасу, які перебувають на військовому обліку і можуть бути призвані на службу до лав ЗСУ.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору