× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Валерій Коровій увійшов у ТОП-10 кращих голів ОДА в Україні

Якщо за перший квартал 2017 року діяльність голови Вінницької ОДА, на думку експертів, заслуговувала на 10 місце у рейтингу, то вже у наступному рейтингу – за перше півріччя – очільник Вінниччини піднявся на три сходинки та посів сьоме місце.

Комітет виборців України склав рейтинг, в якому вишикував українських голів ОДА від найгірших до найкращих за підсумками їхньої діяльності в І півріччі 2017 року. Для створення рейтингу використовувалися показники соціально-економічного розвитку регіону та результати опитування експертів. Серед експертів переважно були представники ЗМІ, громадські ативісти, представники неурядових організацій, політичні експерти та викладачі місцевих вишів.

Діяльність голови Вінницької ОДА Валерія Коровія оцінили у 2,2 бали і таким чином він посів сьоме місце у рейтингу.

Найвищі оцінки експерти надали за допомогу армії, протидію корупції та ремонту доріг. Найнижчі – вирішення регіональних проблем, енергомодернізацію та реалізацію Prozorro.

Експертами було позитивно оцінено діяльність очільника Вінницької ОДА в частині допомоги армії. Від початку АТО гуманітарну допомогу було надано на загальну суму 36 мільйонів 371 тисяча гривень. Вже 2017 року підшефним військовим частинам та правоохоронним органам було виділено з обласного бюджету дев’ять мільйонів.

Крім того, відзначили лідируючі позиції Вінницької ОДА щодо використання системи публічних закупівель Prozorro: третє місце в Україні та 23,8 тисячі торгів за час роботи в системі.

За перше півріччя в області зафіксовано зростання промисловості на 12, 9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому загалом по країні зафіксовано спад промисловості на 1,3%.

Разом з тим, в області зберігається позитивне торговельне сальдо. Протягом січня-квітня 2017 року експорт товарів становив 382 мільйони доларів США (майже на 50% більше, ніж у аналогічний період минулого року), а імпорт – 96,3 мільйони доларів (більше на 11, 3%).

Також експерти відзначили розвиток будівництва в області. У січні-березні 2017 року на Вінниччині було прийнято в експлуатацію 64,1 тисячі квадратних метрів загальної площі житла, а це на 47,3% більше минулорічних показників. Зокрема, експерти відзначили ремонт міжнародної траси М-21 Житомир – Могилів-Подільський, що з’єднує Україну з Молдовою, загальною вартістю 220 мільйонів гривень.

А ось в чому Вінницька область “йде в ногу” разом з усієї країною, так це у спаді сільського господарства – 3,6% в області від загального 2,1% по Україні.

Ще одним “мінусом” став рівень заборгованості заробітної плати. Упродовж травня сума боргу збільшилася на 17,2% і на початок червня становила 15 264 тисячі гривень.

Разом з тим, у червні також зросли ціни на споживчому ринку. У порівнянні з травнем, вони зросли на 1,9%. А якщо порівнювати із груднем 2016 року, то продукти здорожчали на 7,4%.

Також експерти відзначили прояви корупції в пенітенціарних установах. Зокрема, у висновку експертів зазначено, що у червні працівники Нацполіції та обласної прокуратури викрили співробітних однієї з установ виконання покарань, які вимагали хабарі від засуджених та їх родичів.

Зауважимо, що у п’ятірці лідерів рейтингу – голови Харківської, Тернопільської, Закарпатської, Кіровоградської та Донецької обласних державних адміністрацій. А ось “аутсайдерами” стали очільники Черкаської, Івано-Франківської, Чернівецької, Рівненської та Волинської обласних адміністрацій.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору