× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

В Україні стартує монетизація субсидій: як отримати “живі” гроші?

На Вінниччині, як і на всій території України, за лютий субсидіанти отримають допомогу від Уряду на оплату комунальних платежів вже у готівковій формі. Президент дав старт монетизації субсидій.

Як повідомляє Міністерство соціальної політики України, про це Петро Порошенко заявив на спеціальній нараді у Мінсоцполітики, де він перебував з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. У заході також взяли участь Міністр соціальної політики Андрій Рева, Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко та інші.

– О 15:42 6 лютого, ми з вами запускаємо довгоочікувану систему монетизації субсидій, тобто, грошових виплат малозабезпеченим верствам населення, – повідомив Президент України Петро Порошенко. – В середньому розмір виплати складає 1 500 гривень, і після того, як отримувач субсидій розрахується за отримані послуги, готівкові кошти залишаються в його розпорядженні.

Повідомляється також, що в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – “живі” гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято Кабінетом міністрів України 6 лютого.

У той же час діятиме розпочата з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через “Ощадбанк”, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Читайте також: Сім нових правил отримання субсидій та як нараховують допомогу на Вінниччині

Міністерство соціальної політики повідомляє, що для отримання грошового переказу потрібно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку та надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить “Укрпошта”.

Наприклад, якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Таким чином, таке поняття як обов’язковий платіж скасовується.

Зазначено, що всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації: розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк. Детальніше про діючу модель монетизації можна прочитати за цим посиланням.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні “Укрпошта” доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Окрім того, як повідомляє Вінницька міська рада, йдеться про понад 40 тисяч вінничан, які отримають “живі” кошти за призначені субсидії.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору