В Україні планують влаштувати швидкісну колію, що пролягатиме через Вінницьку область

За 18 мільярдів доларів в Україні планують збудувати Євроколію – швидкісну залізницю, що поєднуватиме чотири міста: Київ, Вінницю, Одесу та Львів. 

Як повідомив  Євген Кравцов, в.о. голови правління Укрзалізниці в коментарі РБК-Україна, це передбачено у Національній транспортній стратегії.

– Нашої технічною групою відпрацьовувалося питання вартості будівництва високошвидкісної євроколії Київ-Вінниця-Одеса-Львів, де Вінниця була б центром відправлення поїздів, – каже Євген Кравцов та водночас зазначає, що поки конкретних проектів будівництва євроколії УЗ ще не розробляє.

За словами Кравцова, вартість інфраструктурних робіт, облаштування станцій і депо, а також закупівлі рухомого складу становитиме близько 18 мільярдів доларів.

Також повідомляється, що нова залізниця не лише дозволить максимально швидко добиратися з одного міста в інше (для прикладу, зі Львова до Одеси – менш ніж за шість годин), але й дозволить розвантажити потік пасажирів, пустити більше поїздів, мобілізувати залізницю в цілому.

Також Кравцов у якості прикладу навів нещодавно збудований високошвидкісний маршрут Берлін-Мюнхен, будівництво якого тривало 25 років. Проект обійшовся Німеччині у близько 12 мільярдів євро.

– «Перешивка» одного кілометра залізниці з українського стандарту на євроколію коштує приблизно 8-10 мільйонів гривень, а будівництво – близько 150 мільйонів гривень, – сказав Кравцов.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору