В п’ятницю по Бугу біля «Рошену» пропливуть 14 «драконів»

У рамках Дня Європи у Вінниці вперше відбудеться турнір із драгонботу – веслування на човнах «Дракони Вінниці».

Веслуватимуть спортсмени на спеціальних човнах із промовистою назвою «Дракон», де можуть розміститися одразу 20 учасників. У Вінниці захід відбудеться вже цієї п’ятниці, 19 травня, з 10:00 до 18:00 біля фабрики «Рошен».

За словами організаторів, вони очікують понад 150 учасників у 14 командах із семи областей України. Участь також будуть брати справжні зірки спорту, серед яких Інна Осипенко. Стосовно вінницької команди – це будуть професійні спортсмени-гребці.

Як розповів голова Вінницької обласної федерації веслувального слалому Максим Фільварків, такий вид спорту популярний в Україні та має два види: чоловічі групи та змішані, де разом гребуть як чоловіки, так і жінки. У кожній команді також є барабанщиця, яка задає ритм.

  • Маючи такий колосальний ресурс як Південний Буг ми рідко його задіюємо. У нас не так багато пляжів у місті, прокат човнів вже не настільки популярний, як раніше, а, наприклад «Драгонбот» стрімко розвивається у всій країні, окрім Вінниці. Загалом в Україні сьогодні є 12-14 команд. Тому ми вирішили просто спробувати організувати такий вид спорту у Вінниці. Крім цього, драгон-бот – національний вид спорту в Китаї та Японії.

За словами віце-чемпіона Європи з драгон-боту Дмитра Гарника, це доволі доступний вид спорту, який не потребує надзвичайних фізичних умінь. Організатори запевняють, що це буде видовищне змагання, однак деталі відкриття поки що не розкривають та запрошують всіх подивитися на «драконів» у п’ятницю. Крім цього, ще однією метою такого заходу називають популяризацію серед вінничан активного відпочинку та залучення до спорту.

Розпочнуться змагання о 10:00 у акваторії Південного Бугу, поблизу фабрики «Рошен». Там команди розпочнуть заплив на 200 метрів. За дві години, о 12:00, відбудеться офіційне відкриття змагань та нагородження перших переможців. Після цього змагання продовжаться та триватимуть до самого вечора після чого відбудеться фінальне нагородження переможців.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору