× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

В ОДА прокоментували ситуацію із “закритими” розділами на офіційному сайті

Днями на сайті Вінницької обласної державної адміністрації зник план заходів на тиждень, який зазвичай публікувався щочетверга. В ОДА це пояснюють технічною помилкою та обіцяють вже у понеділок, 14 січня, опублікувати новий план. 

Зокрема, щодо технічної помилки, йдеться про випадок, який виявили журналісти ресурсу News.vn.ua. Вони знайшли помилку у плані на 7-13 січня: виявилось, що в ОДА переплутали мера Вінниці з головою Хмільницької РДА та проанонсували прийом громадян в Хмільнику Сергієм Моргуновим.

 

Пізніше на сайті ОДА взагалі прибрали план заходів та зник навіть відповідний розділ. Як пояснила журналісту VежА Альона Лавровська, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю, начальниця управління інформаційної діяльності, по причині людського фактору сталася прикра технічна помилка, причин для нагнітання ситуації немає.

– В тому плані особливо нічого не було, самі апаратні наради по районах. Це була технічна помилка. Знаєте, буває, що на основі минулого плану роблять новий і просто не змінили відповідальну особу за захід. Тобто назву заходу змінили, дату, а відповідальну особу в останній графі – ні. Тобто це технічна помилка, але чомусь з цього зробили таку проблему. Вони (ОДА – авт.) “зняли” план повністю, щоб його переробити, але вже який сенс його ставити, коли на сьогодні там заходів немає? Це людський фактор, усі помиляються.

Водночас, чому зник не тільки план заходів, а й відповідний розділ (на картинці, натисніть для збільшення), з’ясувати не вдалося. Що стосується розділу “Анонси” (про події на поточний день), який теж на сайті ОДА порожній, Альона Лавровська пояснила просто – поки нічого не анонсується. Вже у понеділок, 14 січня, в ОДА обіцяють традиційно опублікувати план заходів, який вже готують.

 

А ось ресурс “Politarena”, який цей випадок теж висвітлив у своєму матеріалі, написав про іншу ситуацію в ОДА: “Напевно мало хто знає, але ще в минулому році щотижневі апаратні наради з керівниками департаментів та служб області, які проходять по понеділкам під головуванням керівника ОДА, повністю закрили для представників ЗМІ. Як стверджують старожили жовтого будинку, попередні голови адміністрацій та, до минулого року, чинний керівник проводили такі наради традиційно в присутності журналістів. Багаточисельні представники ЗМІ у Вінницькій області таку новацію сприйняли покірно і платників податків (переважну частину мешканців області) про неї не проінформували.

Інформацію про цю “заборону” для журналістів відвідувати апаратні наради Альона Лавровська також прокоментувала.

– Найцікавіше те, що на ті наради ніхто ніколи не ходив з журналістів. Це суто робочі наради, на якій голова вислуховує, що відбулося на минулому тижні та даються завдання на наступний тиждень, кожен представник структурного підрозділу розказує, що має робити протягом тижня, те, що і в плані виставляється.

VежА: Але зараз за бажанням на ці наради може потрапити журналіст чи справді є заборона?

– Щодо заборони я не знаю, це робочі наради, не знаю навіть, чи вони цікаві журналістам. Я не думаю, що можна прямо щось забороняти. Розумієте, люди створюють якийсь ажіотаж: люди не ходять туди, ніколи в житті їх це не цікавило і тут хтось вирішив, що хтось щось не дозволяє, забороняє. І все це почалось з одного плану, з технічної помилки.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору