× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

В межах норми: з’явилися перші результати аналізу води після появи піни на поверхні Бугу

Допис вінничанина про появу дивної піни на поверхні води Південного Бугу викликав бурхливу реакцію у користувачів соціальних мереж. Фахівці у свою чергу повідомили, що проби води було відібрано на експертизу одразу кількома лабораторіями.

Перші результати свідчать про те, що у відібраних зразках води у межах норми розчинений кисень, амоній сольовий, нітрити. Втім інформації про те, наскільки вода може бути небезпечною за іншими параметрами – поки немає, уточнені аналізи обіцяють надати за п’ять днів.

Про це повідомляє Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг на своїй сторінці у Фейсбук. Зазначено, що сьогодні, 20 березня, Басейновою лабораторією моніторингу вод та ґрунтів БУВР Південного Бугу була відібрана проба води з річки Південний Буг в районі Київського мосту, на пляжі «Хімік».

“Проведено експрес аналізи: розчинений кисень, амоній сольовий, нітрити. В ході досліджень виявлено, що перевищень ГДК (гранично допустимих концентрацій) немає. Уточнені результати відібраних аналізів будуть оприлюднені через п’ять днів після відбору проб води” – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, після допису вінничанина, що викликав бурхливу реакцію користувачів соцмереж, керівник Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг Андрій Магера у коментарі Vежі не зміг надати інформацію про походження піни та чи становить вона небезпеку для річки, людей та навколишнього середовища загалом, оскільки визначити це може тільки експертиза.

Що стосується прибирання піни, то за словами Магери, оскільки Басейнове управління не уповноважене прибирати забруднення в межах населених пунктів, то вирішувати питання з його ліквідації має міська влада.

Водночас, очільник Департаменту комунального господарства та благоустрою Володимир Ніценко у коментарі Vежі зазначив, що навпаки, очищення річок належить до повноважень саме Басейнового управління. Детальніше про це читайте у наступному матеріалі:

Читайте також: Буг вкрився дивною піною: воду здали на аналіз. ФОТО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору