× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

В Києві нагородять двох мешканців Вінниччини, які врятували життя дітям. ФОТО, ВІДЕО

З нагоди Дня рятувальника, що відзначається 17 вересня, в Києві відбудеться нагородження громадян, які так чи інакше проявили мужність та героїзм під нас надзвичайних ситуацій та врятували чиєсь життя.

Речник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Кутовий розповів Vежі, що Вінницьку область представлять відразу двоє рятувальників – Світлана Юркевич та Володимир Рудий. На сайті ДСНС області опубліковано історії цих лауреатів.

Нагородження лауреатів зазвичай відбувається в Києві напередодні Дня рятувальника, 17 вересня, за участю Президента України. Цього року дипломами та цінними подарунками мають нагородити десятьох рятувальників з усієї країни.

Повідомляється, що 19-річна Світлана Юркевич врятувала хлопчика, який ледь потонув у місцевому ставку у селі Чернятин Калинівського району Вінниччини. З’ясувалося, що тоді, 25 червня, без догляду дорослих відпочивали малолітні діти. Шестирічний Віталій Старов сидів на металевій перекладині та дивився, як його старші друзі плавають у водоймі.

В якийсь момент щось пішло не так і Віталій впав у ставок. Свідком події став 10-річний Ярослав Макуха, який намагався врятувати товариша, але через брак сил не зміг цього зробити – Віталій пішов під воду.

Ярослав побіг шукати допомогу. В найближчій до ставка хаті він натрапив на Світлану Юркевич. Дівчина побігла до водойми та кинулася у воду. Оскільки вода в ставку була брудною та замуленою, дівчина кілька разів марно пірнала та не могла знайти Віталія. Врешті Світлана випадково наступила на хлопчика і таким чином виявила його, витягнула з води та надала першу домедичну допомогу.

На фото: Світлана Юркевич, праворуч у світлій футболці – Ярослав Макуха, ліворуч у сірій сорочці – врятований Віталій Старов

Зазначено, що дівчина сама не очікувала, що хлопчик прийде до тями, оскільки спочатку він був без ознак життя. Згодом Світлана (яка до речі є матір’ю двох дітей) в коментарі “Калинівка Сіty” розповіла:

Я ніколи не була у таких ситуаціях, ніколи нікому не надавала допомоги. Здається, колись бачила по телевізору як це робиться. Все робилося машинально. Я перегнула малого через коліно, натиснула на живіт, який був дуже роздутий, щоб видалити воду, якої він наковтався. Хлопчик почав блювати водою. Тоді зрозуміла, що найстрашніше позаду, він дихав.

Інший лауреат акції “Герой-рятувальник року” Володимир Рудий врятував дитину, що ледь не потонула в басейні. Відомо, що 3 липня на базі відпочинку “Лани” (село Лани Тиврівського району) чотирирічний Платон Грибанов перебував у басейні (на ньому була маска для плавання).

Один з відпочивальників, Володимир Рудий, в якийсь момент помітив, що дитина не рухається. Чоловік стрибнув у басейн та дістав хлопчика, який не дихав. Володимир одразу почав надавати долікарську допомогу, зробив непрямий масаж серця та штучне дихання. За кілька хвилин з легень Платона почала виходити вода та хлопчик заплакав.

За тим дитину лікарі, які прибули на виклик, госпіталізували до обласної дитячої клінічної лікарні.

Володимир Рудий свій вчинок героїчним не вважає та водночас каже, що був вражений тим, що поруч із хлопчиком не було його батьків. Навіть коли чоловік рятував Платона, вони не з’явилися.

На фото: Володимир Рудий

Як зазначено в сюжеті ТСН, мати хлопчика перебувала в цей час у альтанці, де відзначався день народження. Після того, як хлопчика з матір’ю забрали до лікарні (де Платону стало краще лише на другий день після перебування в реанімації) гуляння продовжилось. Як видно на відео, допоки хлопчик бовтався у воді обличчям донизу, інші відпочивальники, які плавали поруч, нічого не помітили.


Всеукраїнська акція “Герой-рятувальник року” передбачає виявлення непересічних особистостей, які проявили мужність та героїзм під час рятування людей, майна, ліквідації пожеж, аварій, надзвичайних ситуацій, стихійного лиха; донесення до широкого загалу фактів та обставин їх героїчних вчинків, визначення найкращих серед кращих, і як кульмінація – проведення урочистої церемонії нагородження переможців. Організатор акції – Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Учасником Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” може стати кожний громадянин, який під час рятування людей, майна, ліквідації пожежі, аварії, надзвичайної ситуації, стихійного лиха проявив мужність і героїзм.

Фото – ГУ ДСНС у Вінницькій області, Калинівка Сіty

Читайте також: У Вінниці нагородили рятувальника, який допоміг непритомній жінці на трасі. ФОТО

Читайте також: У Вінниці двоє юнаків врятували жінку, яка тонула в річці. ФОТО

Читайте також: Президент нагородив Артема з Вінниччини, який врятував брата з-під криги. ВІДЕО

Читайте також: 15-річному вінничанину вручили п’ять тисяч за порятунок дитини з-під криги. ФОТО

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору