В кіно з оркестром і плакатами: історики показали дозвілля вінничан у 1929 році. ВІДЕО

Цього тижня в об’єктиві історичного кіножурналу вінничани, які з транспарантами та плакатами йдуть на прем’єру фільму “Злива”.

Центр історії Вінниці опублікував чергове історичне відео в рамках своєї постійної рубрики #fridaymovie. Цього разу мова йде про Вінницю 1929 року. Жителі міста з плакатами в руках йдуть великим натовпом на громадський перегляд фільму “Злива”. На плакатах написи “Зливу повинні бачити всі робітники”, “Геть з наших екранів закордонні халтурні фільми” тощо. В кадрах відео також можна побачити алеї Центрального парку та приміщення кінотеатру, який, швидше за все, там розташовувався.

Український фільм “Злива” (оригінальна назва “Офорти до історії Гайдамаччини”) було відзнято Одеською кінофабрикою в 1929 році. Режисер стрічки Іван Кавалерідзе окрім кінематографу займався ще скульптурою та написанням п’єс. “Зливу” знімали за мотивами поеми Тараса Шевченка “Гайдамаки”. Прем’єра в Києві відбулась 13 червня 1929 року. До наших днів фільм із нез’ясованих причин не зберігся.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору