В аеропорту “Вінниця” підтверджують недопуск до Ізраїлю лише шістьох пасажирів рейсу PS797

З 8 лютого у мережі почала поширюватися інформація, що до Ізраїлю не пустили 33 пасажирів авіарейсу Вінниця-Тель-Авів. Однак як повідомляють у вінницькому аеропорті, насправді кількість не допущених пасажирів виявилась значно меншою.

Публікацію, яка спровокувала скандал у вінницькому сегменті Фейсбуку оприлюднив на своїй сторінці Сергій Мар’янчук у четвер, 8 лютого. У ній ішлосяніби-то понад 30 пасажирів не пройшли паспортний контроль в аеропорту імені Бен-Гуріона та були вислані до України.

Як пояснив Vежі директор вінницького аеропорту Ярослав Мазурець вранці 12 лютоговін сумнівається у тому, наскільки така інформація правдива. За його словами, усі пасажири того рейсу успішно пройшли паспортний контроль у Вінниці та вилетіли до Ізраїлю.

  • Не знаю, яка може бути причина депортації. У нашому аеропорту не було жодних питань до документів пасажирів чи до них самих. Я вам пояснюю, як працює прикордонна служба в аеропорту Бен-Гуріона: вони перевіряють кожну людину, яка прилітає до їхньої країни, і якщо іноземець не може пояснити причини свого візиту (не може показати до кого та куди їде, квиток на зворотній шлях, оплачені готелі, або ж просто правдивість його слів викликає сумнів) – у такому випадку його можуть не пропустити в Ізраїль. І це відбувається інколи, але не може бути регулярно. До речі, і в нас прикордонна служба може не пропускати пасажирів на територію України з деяких причин. Це не є сенсацією. І не могло бути 33 пасажира з рейсу, яких не пропустили.

Він також зауважив, що поширена інформація серед деяких ЗМІ про “депортованих 33 вінничан” неправдива, адже на рейсі мешканців Вінниці було лише 31. Скільки ж всього пасажирів було на борту Ярослав Мазурець не зміг одразу пригадати.

Директор вінницького летовища додав, що від Вінницького аеропорту був направлений лист до “Міжнародних авіаліній України”, які займалися перевезенням пасажирів, аби розібратися в ситуації та точно дізнатися, скільки громадян було депортовано з аеропорту Тель-Авіва.

Пізніше стало відомо, що восьмого лютого шестеро українців, серед яких п’ять жінок та один чоловік, які летіли рейсом PS797 із Вінниці, були не допущені на територію Ізраїлю. Того ж дня їм була надана можливість повернутися до України. Таку інформацію повідомив Ярослав Мазурець на своїй сторінці у Facebook.

Наразі VежА очікує відповіді на запит від ізраїльського аеропорту ім. Бен-Гуріона.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору