“Увага всім!”: у серпні у Вінниці розпочнуть будівництво нової системи оповіщення

Вже за тиждень у Вінниці розпочнуть будівництво нової системи оповіщення населення “Увага всім!” Перша черга будівництва завершиться вже до кінця цього року, а наступні дві черги – до кінця 2019 року. 

Нова система сповіщення коштуватиме місту понад 7 мільйонів гривень. Вартість будівництва першої черги становить 2 мільйони 78 тисяч гривень. Наступні, які будуватимуть впродовж двох років – 2 мільйони 734 тисячі та 2 мільйони 816 тисяч.

Як розповів Vежі начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій міськради Олег Парфілов, оновлювати систему буде підприємство із Запоріжжя, фахівці якого вже закупили необхідне обладнання в Польщі та почали його збирати.

  • Плануємо через тиждень розпочати саме будівництво системи: перш за все це буде робоче місце диспетчера, “вежа оповіщення” на міській раді та ще дві. Всього їх у нас 15. Обладнання закуплено, розмитнено і доставлено у Вінницю. Частину обладнання запорізька фірма монтує у себе, але незабаром вони приїдуть і розпочнуть працювати на місці.

За словами Олега Парфілова, стара система сповіщення ще працює, але вона вже застаріла.

  • Це обладнання ще 60-х років і воно вже поступово виходить з ладу. Проблема ще в тому, що ця система розрахована на проводове радіо – на радіоточки, але населення вже масово від них відмовляється і таким чином ми просто не зможемо донести інформацію до населення. Ми знайшли вихід із такої ситуації – тимчасово зробили переховплення телеканалу “ВІТА” і можемо передавати голосові повідомлення як в цифровому, так і в аналоговому форматі. Але це тимчасово, поки не запрацює нова система.

По місту встановлять динаміки, з яких, крім звуку сирени, повідомлятимуть також голосову інформацію. За два наступні роки фахівці перехоплять ще п’ять станцій FM-радіо, які є в місті. А за рахунок трьох “веж оповіщення”, які оновлять вже цього року, вдасться охопити територію, де мешкає переважна більшість населення: Вишенька, мікрорайон Поділля та центр Вінниці. Однак, певний час встановлене обладнання буде працювати у тестовому режимі.

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору