Усе спочатку: у Вінниці починають заново судити «Хорта» по справі заворушень 2014 року. ФОТО

Сьогодні, 24 жовтня, у Вінницькому районному суді мав розпочатися новий розгляд кримінального провадження по обвинуваченню Юрія Павленка (Хорта) у масових заворушеннях  у грудні 2014 року. 

Втім, розгляд було перенесено, оскільки адвокат обвинуваченого, Валерій Палій, не зміг з’явитися на засіданні, адже у цей же час перебував на розгляді ще однієї судової справи Баранович проти Гандурської

Як зауважив сам обвинувачений, заради засідання йому довелось поїхати з Києва, де саме відбувається «Революційний Табір». Підтримати Хорта прийшла його мати, дідусь та бабуся. Втім, до приміщення суду не з’явився ніхто з осіб, зазначених у справі як потерпілі. Відтак Юрій Павленко попросив суд перенести розгляд.

Суддя Бондаренко спочатку була налаштована негативно, втім після того, як сторона обвинувачення – прокурор – підтвердив, що без зазначених осіб розгляд не може відбутися, суддя перенесла справу на 22 листопада.

 

Сам Юрій Павленко зауважив, що нічого особливого від цього та наступних судових засідань не очікує. Ще до засідання він заявив, що без свого адвоката прохатиме суд перенести засідання, бо самостійно свої права не захищатиме.

  • Мені можуть в принципі назначити безкоштовного адвоката, втім поки ця процедура буде здійснена, вже зможе бути присутній Валерій Палій. До того ж, мені свого часу й так інкримінували чи не з десяток правопорушень, тому краще, щоб на розгляді був саме мій адвокат, якому я довіряю, – зауважив Юрій Павленко.

Нагадаємо, Юрія Хорта обвинувачують за частиною 1 статті 294 Кримінального кодексу України (масові заворушення). Термін ув’язнення за цією статтею передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі.

Юрія Павленка звинувачують в участі в масових акціях протесту з провокаціями 6 грудня 2014 року за Вінницької ОДА. Тоді групу активістів не пустили на засідання міської адміністрації і біля адміністративної будівлі сталися зіткнення.

Тоді Хорт публічно розірвав портрет президента Петра Порошенка, звинувативши главу держави в невиконанні своїх обіцянок, що, за словами захисту активіста і українських громадських діячів, і послужило справжньою причиною затримання.

  • Суддя Курбатова, яка вже й так на валізах, засудила мене тоді на 4,5 роки, 4 з яких я відсидів. Якщо мені судом дадуть ще півроку, то в принципі це дрібниця. 6 грудня 2016 року мене все ж звільнили з-під варти, але ж не виправдали, – сказав Юрій Павленко.

Читайте також: Юрія “Хорта” Павленка звільнили з-під варти в залі суду. ФОТО, ВІДЕО

Фото Андрія Завертаного

     

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією