Урядовий експеримент: Вінниччина на дороги отримала майже 30 мільйонів

29 мільйонів 556 тисяч 300 гривень – така сума коштів надійшла із державної казни до спеціального фонду бюджету Вінниччини на ремонт доріг загального користування.

Гроші область отримала в рамках урядового експерименту фінансового забезпечення з розвитку автомобільних доріг. Вищезазначена сума надійшла від перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів.

Даний експеримент з розвитку автомобільних доріг загального користування було запроваджено з 1 вересня 2015 року і він діяв у Волинській, Львівській, Одеській і Чернівецькій областях та місті Києві. З 1 березня екперимент розповсюджено на всю країну. Реалізація цього проекту не потребує додаткових витрат із державного та місцевих бюджетів. Передбачається, що у разі перевиконання надходжень митних платежів по всій території України, 50% такого перевиконання направлятиметься на дороги конкретним регіонам.

  • «Отримані кошти в невідкладному порядку буде спрямовано на здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування області. Перелік об’єктів, щодо яких проводиться експеримент з фінансового забезпечення здійснення заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування затверджено обласною держадміністрацією та відображено в заходах Комплексної програми будівництва, реконструкції, ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування Вінницької області на 2013-2018 роки», – йдеться у повідомленні на сайті ОДА.

Згідно із цією Програмою, область планує протягом 2017 року залучити понад 300 мільйонів гривень саме на ремонт доріг загального користування.

  • Служба автодоріг Вінниччини має краще знати, на що витратити ці кошти. Є сім об’єктів, де ремонт доріг потрібен першочергово. Одна із таких доріг – це відрізок траси М-21, що йде до Могилів-Подільського. Там кордон із Молдовою, багато дуже автомомбілів їдуть, і великогабаритних в тому числі. Нам ці гроші від перевиконання митних платежів – 50% суми – надходять щомісячно. Служба автодоріг Вінниччини уже має план ремонту доріг, і поступово кошти на це розподіляються, – розповів Vежі Микола Данильченко – начальник управління транспорту та інфраструктури Вінницької ОДА.

Додамо, що дороги загального користування Вінницької області із твердим покриттям становлять 94,26%, решта – ґрунтові. Щільність автодоріг загального користування із твердим покриттям на тисячу квадратних кілометрів по Вінницькій області становить 359 кілометрів. Це третє місце в державі.

Головне фото – antikor.com.ua

Позначки: , , , , ,

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією