× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Уряд виділив Вінниччині понад 20 мільйонів на житло для бійців, їхніх сімей та учасників Революції Гідності

Кабмін виділив 20 мільйонів 486 тисяч 420 гривень на придбання квартир для вінницьких військовослужбовців та учасників Революції Гідності, а також родинам загиблих.

Відповідні розпорядження про субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення житлом деяких категорій громадян та їх сімей затвердив Кабінет Міністрів України минулого тижня, 12 червня.

Згідно з документами, всього на 492 квартири передбачено понад 553 мільйони, з яких на Вінницьку область розподілено 20 мільйонів 486 тисяч 420 гривень субвенції.

Зокрема, рішення Кабінету Міністрів України № 418-р дасть змогу виплатити грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 24 внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та 165 сім’ям учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю I—II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав. Зокрема на виплату грошової компенсації за житло УБД з числа ВПО – розподілено 24 мільйони 860 тисяч 29 гривень, з яких на Вінниччину – 1 мільйон 8 тисяч 973 гривні.

Сім’ям учасників бойових дій на території інших держав і осіб з інвалідністю I—II групи з числа УБД на території інших держав (інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах) – розподілено 199 мільйонів 787 тисяч 61 гривню, з яких 4 мільйони 167 тисяч 463 гривні – для осіб з Вінниччини.

Також, згідно з розпорядженням Кабміну №421-р, 305 мільйонів 57 тисяч 558 гривень розподілено для учасників бойових дій на Донбасі, які отримали інвалідність І або ІІ групи та сімей загиблих таких учасників бойових дій. Зокрема на Вінницьку область розподілено 14 мільйонів 637 тисяч 335 гривень.

Згідно з рішенням також передбачено виділення особам з інвалідністю, які брали участь у Революції Гідності, 23 мільйонів 879 тисяч 76 гривень. На Вінницьку область розподілено 672 тисячі 649 гривень.

Таким чином рішення №421-р дасть змогу виплатити грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 279 сім’ям осіб, які загинули (пропали безвісти), померли, і особам з інвалідністю I—II групи, одержаною під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та 24 сім’ям загиблих (померлих) і особам з інвалідністю, які брали участь у Революції Гідності.

Як зазначено на сайті Вінницької обласної державної адміністрації із посиланням на слова Наталії Заболотної (директорка департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА), згідно з розпорядженням КМУ щодо компенсації на придбання житла пільговим категоріям, у Вінницькій області 11 квартир буде придбано для членів сімей загиблих учасників бойових дій, а також УБД з числа інвалідів І-ІІ групи, чотири квартири для учасників бойових дій на території інших держав, одна квартира – учаснику бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб та одна квартира для учасника Революції Гідності.

Читайте також: Бізнес замість автомату: як бійцям отримати гроші на відкриття власної справи. ІНСТРУКЦІЯ

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору