Уряд виділив Вінниччині понад 17 мільйонів для купівлі житла дітям-сиротам

Цьогоріч майже 40 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування отримають новий дім за кошти з державного бюджету. На такі цілі Уряд виділив Вінницькій області субвенцію. 

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», передбачено спрямування субвенції загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа.

Загалом Вінницькій області надано субвенцію у розмірі 17 360 500 гривень, повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

Так, обласною комісією було погоджено пропозиції щодо купівлі на вторинному ринку двох приміщень для дитячих будинків сімейного типу, а саме у Вінниці та Погребищі. Завдяки купівлі цих будинків планується влаштувати до 20 дітей.

Також було погоджено купівлю власного житла для 7 дітей-сиріт та осіб з їх числа від Барської, Гайсинської, Оратівської, Тростянецької райдержадміністрацій та Могилів-Подільської міської ради. Окрім цього розглянули пропозицію від Вінницької міської ради на придбання квартир для 10 осіб.

До речі, дітям-сиротам та особам з їх числа передбачено придбання соціального або власного житла площею не менше 31,5 м. кв. У тих випадках, коли площа квартир перевищує допустиму норму у40 м. кв., кошти для доплати за понаднормову площу мають знайти місцеві адміністрації.

Зазначимо, що минулого року вперше Урядом було прийнято рішення щодо надання коштів для придбання житла та приміщень для дітей-сиріт та осіб з їх числа.

– Зокрема, на Вінниччині було придбано 11 житлових об’єктів для надання соціального житла дітям-сиротам, а також дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа. Йдеться про житло у Вінниці, Могилів-Подільському, Бершадському і Погребищенському районах, де було влаштовано 18 осіб.  Крім цього, в Погребищенському районі було придбано один дитячий будинок сімейного типу, де виховуються ще 10 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На зазначені цілі було використано 7 мільйонів 904 тисяч гривень субвенції з державного бюджету, – повідомив заступник голови ОДА Ігор Івасюк.

Тепер протягом десяти днів районам необхідно подати відповідні документи з пропозиціями щодо придбання житла та приміщень для дітей-сиріт та осіб з їх числа.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору