× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

УНСО вимагає забрати Вінницькі Мури у Московського патріархату

Сьогодні, 28 березня кілька активістів вінницької Крайової команди Української Народної Самооборони (УНСО) пікетували арт-галерею “ХХІ” де зібралися представники християнських церков на конференцію.

До теми конференції пікетувальники не мали жодних претензій (вона стосувалася популяризації сімейних цінностей у суспільстві), більше того – один з представників УНСО, зі слів лідера організації у Вінниці Сергія Чумака, також братиме участь в її роботі. Зібратися під стінами арт-галереї сьогодні увечері унсовців спонукало інше питання: проблема Вінницьких Мурів.

Хто врятує мури? Історична пам’ятка – у заручниках «компромісу» держави і церкви

  • “Сьогодні цей унікальний архітектурний та історичний комплекс споруд фактично захоплений московською церквою. Формально він перебуває у власності держави, а фактично – вільний доступ громадян туди заблокований Московським патріархатом. І це при тому, що Мури перебувають лише у користуванні УПЦ МП і аж ніяк не у власності чи навіть оренді”, – пояснює Чумак.

Активістів найбільше обурює той факт, що з моменту початку там археологічних розкопок, церковники, зі слів представників УНСО, намагаються знищити історичні цінності. “Зрозумівши, що навіть попередні результати розкопок представляють історичний, а головне – туристичний інтерес, Московський патріархат буквально заливає бетоном місця, які являють собою унікальну цінність”, – стверджує представник УНСО.

Сергій Чумак: “Ми всі прекрасно пам’ятаємо, якою була роль московської церкви під час початку російсько-української війни. Це було місце прихистку різноманітних гіві-моторол, гіркіних-стрєлкових, у їхніх храмах освячували зброю терористам, які вбивають наших воїнів, та й загалом УПЦ МП – це інституція, переповнена представниками російських спецслужб, ФСБ і ГРУ зокрема. Тому просто дивно, що це питання в умовах війни досі стоїть у Вінниці”

Зі слів Сергія Чумака, наразі націоналістична організація проводить інформаційну акцію, аби привернути увагу до проблеми, однак за тим готові змінити форму впливу.

  • “Якщо питання не буде найближчим часом зрушене з мертвої точки, ми почнемо вирішувати ситуацію в юридичній площині”.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору