× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Ультрас Вінниця” заперечує свою причетність до скандалу з демонстрацією свастики на стадіоні

Голова ГО “Ультрас Вінниця” Олександр Домбровський в ексклюзивному коментарі Vежі заявив, що його організація жодним чином не причетна до скандального інциденту з демонстрацією нацистської символіки на стадіоні “Локомотив” у Вінниці 2 червня.

– Нам нічого не відомо про тих людей, які прийшли на стадіон у цих футболках. Це точно не представники нашої ГО, позаяк це абсолютно протилежне тому, чим займається наша організація. “Ультрас Вінниця” навпаки намагається постійно підтримувати свою команду, очевидно, що такі дії, які мали місце 2 червня – вони направлені лише на шкоду “Ниві” та стадіону, – заявив Домбровський.

За словами Домбровського, нічого подібного раніше на матчах “Ниви” не відбувалося, а можливі протиправні вчинки ультрас на стадіоні організація намагається не допускати або в профілактичному порядку, або по факту. “Ми раніше ні з цим подібним не стикалися. Звісно, якби ми помітили когось з наших представників за подібним, ми би відразу припинили з ними будь які контакти.

Коментуючи фотографії, де видно відкриті обличчя чоловіків у футболках зі свастикою, Домбровський заявив, що йому не відомі ці люди. “Останнім часом на сектор приходить багато людей, яких ми не знаємо. Складно встежити за всіма. Водночас аналізуючи останні події навколо клубу, голова ГО “Ультрас Вінниця” вважає, що може йтися про цілеспрямовану кампанію з дискредитації ФК “Нива-В”.

Що стосується можливої бездіяльності правоохоронців під час інциденту, Домбровський зазначив, що зі свого місця не помітив, чи були в той момент поліцейські присутні на стадіоні. “Я і футболок з тими зображеннями не бачив: члени нашої організації всі прийшли традиційно в чорному одязі. Вже коли на секторі почалося фаєр-шоу, я звернув увагу в той бік, побачив футболки червоного кольору, але з моїм зором мені було складно роздивитися, що саме на них зображено”, – запевняє Домбровський.

Очільник вінницьких ультрас не зміг сказати, кому могла бути вигідна подібна провокація. Водночас коментуючи розслідування журналіста Столярова, в якому той нібито опізнав окремих чоловіків, котрівдягнули на матчі футболки зі свастикою, Домбровський сказав, що в “цьому ще потрібно розібратися”.

– Звісно, за такі речі карають клуби. Були випадки, коли на окремі матчі команди забороняли приходити вболівальникам. Але треба розібратися, хто саме це зробив і з якою метою. Тому що якщо це люди були взагалі не причетні ні до клубу, ні до його вболівальників, то клуб не заслуговує на покарання – вважає Домбровський.

Нагадаємо, що 2 червня під час заключного матчу сезону між вінницькою «Нивою» та «Агробізнесом» кілька вболівальників на секторі ультрас вдягнули червоні футболки із зображеною чорною свастикою на білому колі. Подія викликала всеукраїнський резонанс, однак спочатку поліція спростувала відкриття кримінального провадження по факту події, а згодом – таки відкрила провадження.

Згідно зі статтею 436-1 ККУ, за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму або символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Читайте також: Перша ліга, «договорняки», бійки на тренуваннях і свастика на стадіоні: вінницька «Нива» розповіла про завершення сезону

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору