× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Український гопак та грузинські народні танці: у Вінниці розпочався Міжнародний фестиваль танцю “Барвінкове кружало”. ФОТОРЕПОРТАЖ

3 травня у театрі імені Садовського відбулась урочиста церемонія відкриття ІХV Міжнародного фестивалю народної хореографії «Барвінкове кружало».

Фестиваль влаштовують у Вінниці з 2004 року. За цей час його учасниками стало більше 200 колективів із 20 країн світу, різних регіонів України та з Вінницької області. Загалом – понад 15 тисяч осіб.

До Вінниці, на офіційне відкриття Міжнародного фестивалю танцю, приїхало близько двадцяти колективів з різних країн світу та областей України, аби взяти участь у святі танцю та поділитися частинкою своєї культури.  До початку концерту молоді учасники та учасниці хореографічних колективів метушливо готувалися до початку виступів: в’язали стрічки, поправляли зачіску та повторювали танцювальні рухи.

Офіційну частину фестивалю відкривала заступниця міського голови Галина Якубович, яка привітала усіх учасників фестивалю та присутніх у залі гостей, назвавши подію “фестивалем миру та дружби”. Також свої привітання вінницькому фестивалю передав голова національної хореографічної спілки В’ячеслав Вантух, слова якого були урочисто прочитанні зі сцени Петром Бойко, художнім керівником фестивалю.

Концертна частина розпочалася українським гопаком від вінницького народного ансамбль танцю “Барвінок”. За ними танцюристи з Грузії, Молдови, Болгарії та України показували свої приготовлені хорегорафічні номери: вони кружляли по вінницькій сцені, посміхалися глядачам та чарували присутніх своїми барвистими костюмами.

Грузинські народні танці найбільше відрізнялись від танців інших колективів, зокрема й пастельними кольорами їхніх костюмів, які від того були не менш яскравими та ошатними.

Нагадуємо, що фестиваль триватиме ще три дні, включно до 6 травня. На гала-концерт завітає спеціально запрошена гостя з міста-побратима Кельце (Свентокшиське воєводство, Польща), яка заспіває польською та українською мовами. Повну програму фестивалю можна переглянути у нашому попередньому матеріалі.

Усі концерти відбудуться у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Садовського (вулиця Театральна, 13). Вхід – безкоштовний.

Фото автора

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору