× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Україна припинила виробляти хлор: на Вінницькому водоканалі запасів лишилося на 7-10 днів

Єдине підприємство-виробник рідкого хлору в Україні – “Дніпроазот”, що належить групі “Приват” Ігоря Коломойського – зупинило свою роботу.

Про це сьогодні повідомило видання “Економічна правда”. У публікації зазначається, що “Дніпроазот” – єдиний виробник хлору в Україні, який постачає продукцію для дезінфекції води у понад 170 водоканалів по всій країні. Фактично, підприємство забезпечує хлором дві третини України.

За офіційною версією, зупинка підприємства сталася через підвищення ціни на газ: мовляв тепер “Дніпроазоту” виробляти хлор не рентабельно. За іншою версією, група “Приват” Коломойського та Боголюбова зупинила підприємство з метою політичного тиску на керівництво держави.

“Хай там як, але зупинка заводу може призвести до катастрофічних наслідків. У заручниках опинилися дві третини жителів України, які використовують воду з водопровідної системи.

Запаси хлору на водоканалах країни нерівномірні. У Кропивницькому і Вінниці їх вистачить на сім-десять днів, в інших містах — на 40 днів” – зазначає “Економічна правда”.

За висновками експертів, зокрема члена асоціації “Укрводоканалекологія” Андрія Нікітіна, Україна наразі не зможе забезпечити альтернативу дезінфекції води окрім, як рідким хлором. Наприклад, Житомирський “Водоканал” має можливість на власних потужностях виробляти гіпохлорит, однак ця алтернативна речовина там забезпечить лише 50% від потреби. Є також інші реагенти, однак в умовах, коли Водоканали великих міст закуповують хлор вагонами, внутрішній ринок не може забезпечити їхню наявність в необхідній кількості.

 

Головний інженер “Вінницяоблводоканал” Олег Шведов: “Намагаємося домовитися з Румунією”

У коментарі Vежі, головний інженер “Вінницяоблводоканал” Олег Шведов підтвердив, що ситуація наразі склалася дуже складна і підприємство не може працювати без хлору. “Ми ж не можемо пустити в крани неочищену воду. Альтернативи хлору наразі немає”, – сказав п. Шведов, а також підтвердив, що запасів речовини у Вінниці лишилося на 7-10 днів.

З його слів, Водоканал вже звертався з цього приводу в ОДА, а чиновники у свою чергу – в профільне міністерство і Кабінет міністрів. Як зазначає “ЄП”, проблема вже вирішується на рівні Ради національної безпеки і оборони. Віце-прем’єр Геннадій Зубко та оперативний штаб займаються цим питанням цілодобово. Уже підключилися деякі країни.

За словами головного інженера “Вінницяоблводоканал”, в якості альтернативи хлор можна закуповувати в Румунії. Однак ціна після транспортування може вирости вдвічі у порівнянні з хлором з “Дніпроазоту”, окрім того є логістичні складнощі у переправці речовини через кордон. “Європейська правда” підтверджує слова чиновника про те, що хлор — це стратегічний техногенний продукт. Він обтяжений додатковими зобов’язаннями у різних інстанціях України та ЄС. Це довгий бюрократичний процес і швидко забезпечити дозвільний процес непросто.

 

Вінницька міська рада: “Ми готові до надзвичайної ситуації: підвіз питної води буде організований оперативно”

Як повідомив Vежі начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи та режиму секретності Вінницької міської ради Олег Парфілов, міська влада вже готується до можливої надзвичайної ситуації. “Є відповідний план дій на випадок виникнення такої ситуації: в нас розроблений алгоритм нашого реагування, реагування відповідних комунальних підприємств”, – сказав Парфілов.

За словами чиновника, у міській раді на обліку є відповідні ємності для підвозу питної води, також будуть задіяні підприємства, які реалізовують артезіанську воду в бутлях. Парфілов запевняє, що всі такі організації – на обліку і міській раді відомо про їхні потужності. Що стосується підвозу технічної води – ця функція буде покладена на підрозділі ДСНС.

“Якби ця ситуація сталася раптово – ми готові були би почати реалізацію цього алгоритму протягом доби. В даному випадку ми в курсі про те, що відбувається, і якщо проблема не буде вирішена на рівні держави, ми будемо готові до припинення водопостачання за добу-дві”, – запевняє чиновник.

 

Наразі VежА звернулася за коментарем до профільних чиновників Вінницької обласної ради: найближчим часом ми очікуємо оприлюднення їхньої позиції щодо дій влади в умовах, якщо ситуація з хлором не буде вирішена до моменту закінчення запасів на “Вінницяоблводоканалі”

Читайте також: Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору