“Україна – не живодерня”: у Вінниці відбудеться акція в підтримку замордованих тварин

Акція «Україна – не живодерня»  спочатку планувалася у підтримку вбитих собак у Миколаєві в «Центрі захисту тварин», але ситуації, які трапилися в останні декілька днів у Вінниці^ змусили дещо змінити її формат та меседж. 

В пам’ять вбитих більше сотні собак у миколаївському «Центрі захисту тварин» по всій країні відбуваються мирні акції, адже ситуація з евтаназією тварин у центрі, який мав би займатися їхнім захистом шокувала зоозахисників.

В ніч на 16 липня у “Центрі захисту тварин” вбили за різними даними від 70 до 150 тварин, аргументуючи це тим, що собаки хворі та агресивні. Про даний інцидент на своїй сторінці написала місцева депутатка Лариса Веселовська. Вона уточнила, що вбили 100 дорослих собак і 50 щенят. У центрі ж говорять, що приспали лише 70 тварин.

Якщо у Миколаєві, собак «приспали» і люди знають хто цим займався, то у Вінниці в останні дні з бездомних тварин просто зрізають шкіру.

За словами волонтерки, зоозахисниці, засновниці проекту «911. Допомога тваринам» Інни Петер, вінницькі волонтери за декілька днів отримали чотири повідомлення про покалічених тварин, у яких є порізи на тілі та знята шкіра. Одну із них, фото якої поширювалося по соцмережі із шаленою швидкістю, не вдалося врятувати. Проте, наразі причину смерті не встановлено, адже не проведена експертиза. Зооактивісти у версію про збиття пса автівкою не вірять:

– Достатньо того, що видно на фото, якщо би ту собачку збили, то це було би помітно, були би потертості. А собака була чиста, бу розріз і шкіра стягнута. Це ніякий удар не міг зробити. Вдарити вже могли після того садиста, але це розріз на шкірі, розріз скальпелем. Коли туди першою поїхала Тетяна Постановська, вона лікарка, в неї медична освіта. Вона перша сказала, що це розріз тонкий, скальпелем. Але на сьогодні ще немає експертизи, всі волонтери дуже хвилюються, те що відбувається в нас в бесіді… там таке хвилювання. Чому не везуть на експертизу другий день? Без Тані не можна туди повезти, ми все чекаємо коли вона повезе її, щоб був незалежний експерт, – говорить Інна.

Зооактивісти шоковані подібною ситуацією та готові співпрацювати з поліцією та людьми, які можуть щось знати про ці випадки. Тому всіх, кого хвилює питання захисту тварин запрошують приєднатися до мирної акції, яка відбудеться 21 липня о 16.00 на площі Європейській.

– Ця акція була запланована в підтримку Миколаєва, бо там масове вбивство тварин. Але те, що зараз відбувається у Вінниці це жах. Але буквально декілька хвилин тому мені написала журналістка з Одеси, що там також шкіру зняли з кота. Вона каже, що таке враження ніби працюють догхантери якась така організація. Ще рано щось говорити, але те, що відбувається у Вінниці дуже страшно, – говорить активістка та закликає вінничан підтримати акцію, аби зупинити насилля стосовно безпритульних тварин та зробити місто добрішим.

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору