Удвічі дорожче, але з красивим виглядом з вікна: у Вінниці відкрили новий паспортний сервіс. ФОТО

Сьогодні, 5 березня, на п’ятому поверсі вінницького ТЦ “Sky Park”, що на Соборній, відкрили новий паспортний сервіс Державного підприємства “Документ”.

Відкривали просторе приміщення з панорамним видом на середмістя пафосно і з музикою: очільники міграційної служби, чиновника ОДА та керівники паспортного сервісу рівно опівдні перерізали червону стрічку на вході до паспортного сервісу.  

Разом з ними до приміщення зайшли і місцеві журналісти, аби поцікавитися, чим ця установа – яка видає внутрішні та закордонні паспорти – відрізняється від звичайного паспортного столу?

Як розповіла старша адміністратор вінницького відділення ДП “Документ” Юлія Станкевич, передусім ідеться про автоматизацію всіх процесів, що дозволяє значно пришвидшити рух черги громадян.

   

Так, тутешня установа має можливість протягом дня обслужити до трьох сотень громадян, кожному з яких достатньо витратити 15 хвилин, аби подати документи на отримання закордонного біометричного або внутрішнього паспорту, у нашому випадку вже йдеться про ID-картку. Одночасно паспортний сервіс здатен обслуговувати шість клієнтів на подачу документів і двох – на видачу паспортів.

Все відбувається за принципом “Прозорих офісів”: клієнт підходить на рецепцію, тут отримує талон зі своїм номером у черзі, а за тим стежить за рухом черги на екранах, встановлених по всій залі. Про необхідність підійти до кабінки для подачі документів, фотографування і надання біометричних даних клієнтів додатково сповіщає звуковий сигнал.

   

Для тих громадян, котрі прийшли в паспортний сервіс з дітьми тут також створили спеціальний дитячий куточок. Щоправда уявити в ньому більше двох-трьох маленьких вінничан одночасно досить складно.

Ціни і терміни

Світле і просторе приміщення, автоматизована система черги та усміхнені адміністраторки на рецепції: усе це має свою ціну.

Так, “терміновий” закордонний паспорт тут готові виготовити за два-три тижні та 1663 гривні, з яких 400 гривень – це послуги, власне, самого підприємства.

“Звичайний” закордонний паспорт в ДП “Документ” обіцяють виготовити за два-три місяці і коштуватиме він 1408 гривень.

 

Паспорт громадянина України у вигляді ID-картки в десятиденний термін цей паспортний сервіс готовий виготовити за 708 гривень. Такий самий документ терміном до 20 робочих днів – вже за 708 гривень.  А якщо ви зовсім не поспішаєте і готові чекати понад 20 робочих днів – доведеться заплатити 416 гривень.

Прикметно, що присутній на заході начальник управління ДМС України у Вінницькій області Борис Наливайко повідомив, що Державна міграційна служба виготовляє закордонні паспорти в аналогічній терміни одна за ціною, щонайменше удвічі нижчою, ні в ДП “Документ”.

Так, з його слів вартість “термінового” закордонного паспорту, який ДМС обіцяє виготовити протягом тих самих двох-трьох тижнів складатиме 870 гривень.

А закордонний паспорт в “регламентний” термін – протягом двох-трьох місяців – обійдеться у суму 570 гривень.

Чому така суттєва різниця у цінах Міграційної служби і Державнго підприємства Борис Наливайко прокоментувати не зміг. Однак зазначив, що зі збільшенням кількості паспортних сервісів, черги на отримання документів для виїзду за кордон можуть зникнути в Україні вже у квітні цього року.

Фото Андрія Завертаного

This slideshow requires JavaScript.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору