Учнівський флешмоб та показ історичного відео: як відзначатимуть День Соборності у Вінниці

На засіданні оргкомітету в облдержадміністрації розповіли про заходи, які відбуватимуться з нагоди Дня соборності України.

22 січня в Україні відзначатимуть 99 річницю з проголошення Акту злуки Української та Західноукраїнської народних республік. З цієї нагоди у Вінниці заплановано низку урочистих подій.

В приміщенні Вінницької обласної філармонії ім. Миколи Леонтовича очільники міста і області вручатимуть державні нагороди (28 людей). Також там відбуватиметься учнівський флешмоб “Україна в серці, Україна єдина”, урочистий концерт та демонструватиметься відеоряд з подіями на Софійській площі в Києві 99 років тому.   

Заплановано покладання квітів у дев’яти місцях: Меморіал слави, Меморіальна дошка першого уряду УНР, Меморіальна дошка Дмитра Марковича, пам’ятник Симону Пелюрі, бюст Михайла Грушевського, Меморіальна дошка Начальної команди УГА, пам’ятник Січовим стрільцям, пам’ятник героям Небесної сотні, Меморіальна дошка Семена Якерсона.

Інститут національної пам’яті надав нашій області виставку, пов’язану зі 100-річчям подій Української революції. Експозиція відбуватиметься в холі ОДА протягом тижня з 22 січня. Далі її демонструватимуть по районах Вінниччини.

Протягом десяти днів, з 17 по 27 січня, в бібліотеці ім. Івана Франка відбуватиметься книжкова виставка. Обласний краєзнавчий музей планую серію виїзних виставок, що пов’язані з Актом злуки.

З нагоди відзначення 100-річчя Бою під Крутами в художньому музею демонструватиметься виставка “Історія у спогадах”.

Автор: Микола Геркалюк

Поділитись публікацією
Вгору