У ЗСУ назвали нову причину пожежі в Калинівці та анонсують систему виявлення диверсій

Версію про застарілу систему пожежогасіння на військових складах внаслідок недофінансування вчора, 28 вересня,  озвучив начальник озброєння ЗСУ Микола Шевцов. Про це повідомляє «5 канал». 

Військова частина А-11-19, на території якої зайнялися склади, була розформована ще в 2012 році, а 2015 року цей наказ скасували. Однак на повноцінне відновлення частини грошей не вистачало. Тому і система пожежогасіння застаріла, і умови зберігання боєприпасів – невідповідні.

  • Військова частина тривалий час підлягала розформуванню. Відповідно, вона не фінансувалася. Відповідно, майданчики були відкриті. Сховища ніхто для них не обладнував. Відповідно, що система пожежогасіння, яка була на арсеналі, була не новітня. Відповідають за події на арсеналі всі, відповідно до своїх функціональних обов’язків, і в межах тієї події, яка сталася, – розповів Микола Шевцов.

Однак дані про кількість знищених боєприпасів, що зберігалися просто неба, армійці не назвали.  За інформацією «5 каналу», зараз на місці працює комісія Міноборони, а от командира частини – не затримано, хоча й допитано військовими прокурорами.

У зв’язку із надзвичайною ситуацію в Калинівці, у ЗСУ також обіцяють до кінця року всі військові арсенали країни обладнати системою раннього виявлення. Про це повідомляє УНН.

  • Це перший арсенал, на якому ми впроваджуємо таку новітню систему і до кінця року всі арсенали будуть обладнані засобами раннього виявлення, – каже Микола Шевцов.

За словами генерал-майора Шевцова, вже найближчими днями у Калинівці розпочнеться монтаж вишки, на яку буде встановлено систему раннього виявлення, засоби боротьби з безпілотними літальними апаратами. А підготовчі роботи були проведені ще до настання надзвичайної ситуації.

Портал «Слово і діло» підготував інфографіку про кількість пожеж в країні на військових арсеналах за останні 15 років.

Фото ukrtechnobez.com.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору