× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У вінницьких школах планують встановити системи очистки води за два мільйона

У Вінницьких школах можуть з’явитися спеціальні дев’ятирівневі фільтри води. Завдяки цьому планують покращити смак та якість їжі, яку готують у навчальних закладах. 

Міська влада має наміри цьогоріч забезпечити такими системами усі 35 шкіл міста, а у наступному – ще й 53 дитячі садочки. Щоправда, здійснити це можна буде лише за умови погодження на сесії міської ради.

– Минулого року по програмі “Бюджет громадських ініціатив” на Тяжилові у двох дитячих садочках було встановлено семирівневі системи очистки води. Майже за рік вони показали достатньо позитивний ефект щодо якості питної води у цих закладах: готується їжа, діти можуть просто її попити, батьки, діти і виховательський склад задоволені, – розповів міський голова Сергій Моргунов.

Він зазначив, що враховуючи ситуацію з якістю води в Україні та, зокрема, у Вінниці, проблему необхідно вирішувати комплексно: земснаряд розчищає річку Південний Буг, а в усіх школах та дитячих садочках встановлять дев’ятирівневі системи очистки води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Земснаряд почав очищати Буг: Водоканал планує навести лад в усьому фарватері річки у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

– На школи цього року буде передбачено 2 мільйона 300 тисяч гривень для фінансування цього проекту саме по школах.  Ми будемо виносити цю пропозицію на сесію міської ради. На наступний рік будемо працювати із дитячими садочками. Думаю, ніхто немає сумніву, що це дасть позитивний ефект, щодо якості води і здоров’я дітей.

Фото Андрія Завертаного

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору