× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У вінницьких новобудовах пропонують встановлювати інклюзивні ліфти

Покращити доступність квартир у багатоповерхівках для людей з інвалідністю, а також для маломобільних груп населення пропонують за допомогою облаштування в новбудовах ліфтів на два входи. Вартість одного такого ліфта 400 000 гривень.

Про це сьогодні, 20 лютого, розповів головний архітектор міста Олександр Рекута під час звітування департаментів міськради про доступність вінничан до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури за минулий рік та плани на 2018-ий.

Загалом департаментом за минулий рік було видано 235 містобудівних умов і обмежень на проектування об’єктів житлового-громадського призначення. На 218 об’єктах було передбачено облаштування пандусів.

– Зараз впроваджується, на мою думку, революційна ідея з облаштування в під’їздах житлових будинків ліфтів з двохсторонніми дверима, – каже Олександр Рекута. – Є вихід як у звичайного ліфта на поверхи, а протилежний вихід – на «нуль». Тобто ліфт опускається на рівні землі, а не першого поверху.

Вартість одного такого ліфта білоруського виробництва – 400 тис. грн.

Ліфти подібного формату вже встановлені у чотирьох під’їздах житлового будинку в мікрорайоні «Академічний» від забудовника «Концерн «Поділля».

– Ми будемо пропонувати влаштовувати такі ліфти в нових будинках, – зауважив Олександр Рекута.

На думку пана Рекути, облаштування під’їздів такими ліфтами дозволить відійти від практики влаштування пандусів у під’їздах. Однак представники громадських організацій не підтримують думку повністю відмовитися від пандусів.

– Рішення цікаве і треба подивитися, – каже Уповноважена з прав людей з інвалідністю Раїса Панасюк. – Я за те, що перший поверх в принципі був незалежний від ліфта, щоб людина могла заїхати в свою квартиру незалежно від того є світло чи його немає.

– Просто таке рішення не має виключати пандусів, – уточнює представниця Асоціації захисту та допомоги людини з інвалідністю «Відкриті серця» Наталя Олександрівна.

Натомість, за інформацією директора департаменту житлового господарства Романа Фурмана, минулого року пандуси облаштовано в 10 під’їздах багатоквартирних будинків. У 2018 році в планах зробити пандуси ще в семи багатоповерхівках.

– Загалом у 73 будинках є технічна можливість облаштувати пандуси, де проживають люди з обмеженими можливостями, – каже пан Фурман.

Міський голова Сергій Моргунов дав доручення збільшити кількість облаштування під’їздів пандусами, щоб пришвидшити процес в цілому:

– Збільшити кількість запланованих пандусів мінімум в два рази, – каже Сергій Моргунов.

Читайте також: Багатоповерхівки у Вінниці обладнають пандусами для людей на візках

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору