У вінницьких кав’ярнях збирають пластик для переробки на 3D-принтері

У мережі вінницької кав’ярні розпочали акцію зі збору сміття для повторної переробки. Перероблений пластик використають для друку на 3D-принтері деталей та моделей різноманітного обладнання. 

Акція започаткована у рамках проекту «Відповідальні громадяни – Лабораторія відповідального рециклінгу», що реалізовується Подільською агенцією регіонального розвитку за підтримки Посольства Франції в Україні.

На території кав’ярень Stakan Coffee встановили контейнери для фасування та збору сміття, інформаційні стійки та крашер-преси для ПЕТ-пляшок і паперових стаканчиків. У подальшому, використовуючи новітні технології, відбуватиметься переробка пластику на стрічку, з якої будуть друкувати різні вироби на 3D-принтері.

Як пояснив Vежі волонтер проекту Назар Дяків, вони наразі розробляють

  • Ця мережа кав’ярень була обрана пілотною, а надалі ми плануємо встановити ще до сорока таких стійок для збору твердих побутових відходів та їх сортування по всій Вінниці. За допомогою 3D-принтера ми будемо виготовляти різні моделі, деталі до обладнання тощо, відповідно до запиту. Працюємо над тим чи буде друк на принтері платним. Можливо, це буде мінімальна сума, яка покриє електроенергію та зношенність обладнання. Наразі ми працюємо над створенням сайту, де вже будуть відео, які пояснюють суть рециклінгу. Подивимось, який буде запит на таку акцію, і тоді вирішимо наскільки довго зможемо це реалізовувати.

Назар Дяків зазначив, що до початку вересня у Вінниці встановлять близько 20 пунктів збору вторсировини: не лише біля кав’ярень, а й біля шкіл, вишів, а також біля місць скупчення людей та у спальних районах. Перелік місць, де можна буде залишити тверді побутові відходи буде опубліковано на сайті проекту.

Щодо мережі Stakan Coffee, то наразі стійки для збору сміття є при кав’ярнях напроти пологового будинку №2, на залізничному вокзалі. Незабаром ще один Stakan з’явиться біля ТЦ “Жовтень” або “Квартал”.

Як зазначають у Подільській агенції регіонального розвитку, на Вінниччині однією з найактуальніших екологічних проблем є накопичення твердих побутових відходів. Об’єми сміття продовжують зростати – щорічно у Вінниці утворюється близько 200 тисяч тонн твердих побутових відходів.

У 2015 році було впроваджено роздільний збір побутових відходів мешканцями міста: використана пластикова та паперова продукція є сировиною для виготовлення багатьох корисних речей: пакувальної стрічки, шпагату, тротуарної плитки, бордюрної цегли, пластикових труб, спортивного інвентаря тощо.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору