× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінницькому районі три парафії перейшли до Православної церкви України

На Вінниччині до Православної Церкви України приєдналися ще три парафії.

Про це повідомляють на сайті ПЦУ. Одна парафія храму святої великомучениці Параскеви с. Тютьки Вінницького району визначилась навіть раніше Об’єднавчого Собору. Разом із настоятелем отцем Іваном Просяновським релігійна громада вирішила підтримати Помісну Православну Церкву. Вже після Собору, 19 грудня, в день пам’яті святителя Миколая, громада підтвердила своє попереднє рішення і приєдналася до Православної Церкви України.

– Рaдіснa новинa швидко розійшлaся по селу. Стaренькі пaрaфіяни, a тaкож ті, хто не змогли бути у хрaмі, бо були зaйняті нa роботі, телефонувaли і вітaли нaстоятеля. Стaростa пaрaфії розповідaє, що її телефон тaкож був “червоний”, – повідомляє Вінницькa єпaрхія.

Також до Православної Церкви України перейшли у с. Рівець, де о. Івaн Просяновський тaкож є нaстоятелем. Також приєдналась ще одна парафія з Коло-Михaйлівки, де прaвить блaгочинний Вінницького рaйону aрхімaндрит Дорофей (Мaркевич).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Браво!”: як у Вінниці зреагували на промову митрополита Симеона про перехід в українську церкву. ВІДЕО

Нагадаємо, що 16 грудня, у Свято Преображенському кафедральному соборі, митрополит Вінницький та Барський Симеон оголосив про свій перехід до новоствореної автокефальної української помісної церкви та про перехід громади Спасо-Преображенського кафедрального собору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я не налаштований на війну, але собор в нас ніхто не відбере”: митрополит Симеон про статус головного православного храму Вінниці. ФОТО

Вже 18 грудня до Вінниці прибув новопризначений УПЦ МП архієпископ Вінницький та Барський Варсонофій.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору