× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінницькій області будують 13 амбулаторій сімейної медицини

У 12 районах Вінниччини розпочато будівництво 13 амбулаторій загальної практики сімейної медицини. В більшості амбулаторій передбачено службове житло для лікарів.

Як повідомляє Вінницька ОДА із посиланням на директора Департаменту будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації Дмитра Романченка, розпорядженням голови облдержадміністрації від 11 вересня 2018 року №696 (із змінами) замовником з будівництва визначено профільний Департамент ОДА.

Зазначається, що будівництво фінансується за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та співфінансування з місцевих бюджетів, яке повинно бути не менше 10% від загальної вартості будівництва.

Повідомляється також, що 2018 року Департаментом було здійснено конкурсні торги на будівництво 11 амбулаторій.

Будівельні роботи у сімох з них розпочато минулоріч, а ще чотири амбулаторії почали будувати цього року. Також у 2019 було здійснено ще два тендери, й таким чином нині створюється 13 амбулаторій. У 2018-му було освоєно 14,2 мільйона гривень, з яких 10,6 мільйона – кошти субвенції, 3,6 мільйона – кошти місцевих бюджетів.

Сільські амбулаторії будуються по проектах повторного використання, в більшості амбулаторій передбачено службове житло для лікарів.

Як повідомляла VежА раніше, для розвитку сільської медицини у Вінницькій області затверджено будівництво 14 амбулаторій на загальну суму майже у 90 мільйонів гривень. З них 81,8 мільйон – це субвенція з державного бюджету, а ще 8,1 млн – знайшли у місцевих бюджетах.

Читайте також: На Вінниччині за 90 мільйонів збудують нові сільські амбулаторії

Нагадаємо також, що вчора Україна і Республіка Корея підписали Меморандум про співпрацю та створення спільного науково-дослідного центру на базі Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова (ВНМУ).

Як пояснив координатор проекту Віктор Шафранський, спеціалісти цього центру будуть займатися дослідженням і розробкою на перспективу нових ліків від онкологічних захворювань.

Читайте також: Вінниця стане першою у Східній Європі, де розроблятимуть ліки від раку. ФОТО

Швидка допомога”: у Ямпільському районі лікарів посадили на електроскутери

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору