У Вінницькій обласній дитячій лікарні відкриють оновлене відділення анестезіології за майже 5 мільйонів

У Вінниці незабаром відкриють оновлене відділення анестезіології та інтенсивної терапії у Вінницькій обласній дитячій лікарні. Орієнтовно запрацювати воно може вже до кінця лютого або на початку березня.

Роботи з ремонту відділення розпочались ще влітку минулого року. У цьому відділенні лікарі рятуватимуть життя пацієнтів віком від одного місяця до 18 років, повідомляють у сюжеті телеканалу “ВІТА”.

Приміщення давно потребувало ремонту, але зрештою вдалося знайти на це кошти і за словами головного лікаря обласної дитячої лікарні Василя Паненка, там буде серйозна матеріально-технічна база, аби надавати якнайкращу екстренну допомогу дітям.

У відділенні встановили автономну систему кондиціонування та очищення повітря, вмонтували систему оповіщення лікарів, обладнали сучасне освітлення.

  • Якщо у палаті знаходяться декілька пацієнтів, то вже не потрібно буде вмикати вночі освітлення і будити та заважати всім. Тепер ми можемо увімкнути світло над одним хворим, до якого треба підійти. Кірм того, забезпечили аварійне і чергове освітлення, – розповів завідувач відділення Анатолій Стародуб.

Важливо те, що реанімацію обладнали сучасною системою спостереження за станом пацієнта – це обладнання японського виробництва, яке коштує понад два мільйона.

  • Це система, яка дозволяє значно спростити роботу медичного персоналу і значно збільшити контроль над життєвими функціями пацієнта, який знаходиться у реанімації, – додав Василь Паненко.

Система спостереження має сім моніторів, які відслідковують стан здоров’я дитини: тиск, дихання, серцебиття. Усі ці монітори приєднані до загальної мережі і лікарі можуть отримувати необхідну інформацію у режимі “онлайн”.

  • Інформація з моніторів, які знаходяться поряд із ліжком пацієнта, виводяться на центральний пост. Лікар може у відділеному від пацієнта місці спостерігати за усім, що відбувається, – пояснив Анатолій Стародуб.

Окрім цього, для лікарні придбали три нові швейцарські апарати штучної вентиляції легень.

Оновлене відділення планують відкрити наприкінці лютого-початку березня. З держбюджету на таке оновлення виділили майже чотири мільйона гривень, але щоб доукомплектувати реанімацію у лікарні ще мають витратити близько півтора мільйона гривень.

Нагадаємо, що у  Вінницькій дитячій лікарні відкриють Сімейну кімнату Рональда МакДональда.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору