У Вінницькій дитячій лікарні відкрили другу в країні Сімейну кімнату. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 5 липня, у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні відбулося відкриття Сімейної кімнати Фундації Дім Рональда МакДональда.

Нині Вінниця стала другим містом в Україні, де влаштовано кімнату, в якій батьки та діти, які є пацієнтами лікарні – можуть відпочити у комфортній атмосфері.

Сьогодні на урочисте відкриття до лікарні, що розташована за адресою вулиця Хмельницьке шосе, 108 – завітали Тетяна Бондаренко (головний педіатр Вінницької області), Василь Паненко (головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні), Гжегож Хмелярський (голова Наглядової ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні) та Ігор Хміль (заступник голови Вінницької обласної ради).

 

Основна мета відкриття Сімейних кімнат – це забезпечення потреби родини бути поруч під час лікування дитини, яка є основою сімейно-орієнтованої медицини.

Кімната облаштована у відділенні черепно-лицьової хірургії, поділена на кілька зон: вітальня, кімната для відпочинку, окрема кімната без камер для годування груддю (у інших зонах встановлено камери відеоспостереження), кухня. Кімнату облаштовано зручними кріслами, столиком, шафою. На полицях – книжки, квіти у вазонах, теплі ковдри. У Сімейній кімнаті цілодобово чергує адміністратор, відтак за будь-якої потреби батьки та діти зможуть отримати належну допомогу.

Вартість влаштування – 1 мільйон 200 тисяч гривень, що були зібрані завдяки акції «Долоньки щастя» (кожна паперова «долонька» – 7 гривень), а також завдяки благодійним пожертвам на користь Фундації з боку партнерів. Також партнери проекту надали безкоштовно або зі суттєвими знижками техніку: посудомийну машину, холодильник, мікрохвильовку, кондиціонер, сушарку для одягу тощо. Окремо облаштовано й душову кімнату, де також є пральні машинки, туалет, рукомийник. Одночасно у кімнаті Рональда МакДональда можуть перебувати щонайменше дві родини. Витрати, що пов’язані із кімнатою (в тому числі комунальні послуги) – взяла на себе Фундація.

Перевагою кімнати також є те, що батьки маленьких пацієнтів за потреби зможуть залишитися у ній на ніч, оскільки м’які крісла – розкладаються, трансформуючись у ліжка (всього п’ять спальних місць). Окрім того, кімната розташована поруч із операційним блоком та онкогематологічним відділенням, відтак навіть важкохворій малечі буде легко дістатися її.

Загалом від моменту обговорень між Фундацією та лікарнею до моменту відкриття – приблизно рік. Наступну Сімейну кімнату відкриють у Києві.

-Відвідування кімнати буде безкоштовним, а допомогти постійно її оновлювати можуть усі бажаючи, зробивши благодійний внесок на сайті Фундації, – каже Галина Соловій, директор Фундації в Україні.

– Коли людина здорова – вона має безліч бажань: телефони, гаджети, подорожі тощо, – каже Ігор Хміль. – Хвора людина мріє тільки про те, щоб якнайшвидше одужати. А батьки хворої дитини – мріють про те саме, а також- про те, як зробити процес лікування якомога комфортнішим. Вінниця зробила потужний крок у напрямку сімейно орієнтованої медицини, відкривши так кімнату.

Гжегож Хмелярський, голова Наглядової ради Фундації Дім Рональда МакДональда в Україні – висловив вдячність усім, хто долучився до створення кімнати.

-Неймовірно приємно, коли люди допомогають одне одному виконувати таку благодійну місію. А наша місія – це дороги дітям одужати.

Тетяна Бондаренко, головний педіатр Вінницької області – наголосила, що для дитини лікування є завжди масовим, особливо, якщо воно тривале.

-Нині ж завдяки Сімейній кімнаті, де малеча зможе поспілкуватися із батьками у фактично домашній атмосферу – процес лікування стану сприйматися легше.

Зазначимо, що першу в Україні Сімейну кімнату відкрили у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «ОХМАТДИТ», яку відвідало вже більше 5 000 пацієнтів та їхніх родин. Наступну кімнату планують відкрити у Києві. Для облаштування Сімейної кімнати в першу чергу потрібна ініціатива лікарів.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору