У вінницькі суди повертають суддів, у яких закінчилися повноваження

22 червня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові про призначення 80 суддів до місцевих судів, з яких четверо – вінничани. 

Це судді: Юлія Медяна – на посаду судді Вінницького міського суду Вінницької області, Павло Комар – на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду, Олександр Царапора – на посаду судді Немирівського районного суду Вінницької області, Андрій Томчук – на посаду судді Вінницького окружного адміністративного суду.

20 червня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові про призначення 56 суддів до місцевих судів. У списку – двоє із Вінниччини: Вікторія Дернова – на посаду судді Вінницького міського суду Вінницької області, Тетяна Лабунська – на посаду судді господарського суду Вінницької області.

Коли буде підписаний президентський указ – невідомо. Попередньо треба почекати, адже суддів, яких Вища рада правосуддя подала на призначення ще на початку березня, було призначено лише 12 червня. Тоді Президент підписав указ згідно з яким на посади місцевих судів призначили вісім суддів з області, з яких четверо – до Вінницького міського суду.

Варто нагадати, що, у зв’язку з судовою реформою, судді в яких закінчився 5-річний термін повноважень чекають на своє безтрокове призначення. Протягом періоду очікувань вони не здійснюють правосуддя, однак отримують посадові суддівські оклади. Згідно з новим законодавством, від 2016 року 5-річний строк скасований і новообраних суддів призначають виключно безстроково.

Фото zib.com.ua

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору