У Вінниці звинуватили Польщу в територіальних зазіханнях на Україну. ФОТО

Сьогодні, 5 лютого група пікетувальників від партії “Свобода” прийшли до консульства Польщі у Вінниці з метою передати звернення до польського консула.

Суть звернення полягає у вимозі до президента Польщі Анджея Дуди ветувати закон про “криміналізацію бандерівської ідеології”, ухвалений напередодні польським Сеймом. Серед іншого у своєму зверненні активісти, серед яких були і депутати обласної ради, вимагали у Дуди “не встромляити ножа в спину Україні” та не псувати добросусідські стосунки між двома державами. Як вважають активісти, очільник Польщі має заветувати скандальний закон, аби зберегти мир між Україною і Польщею.

– Цей закон, прийнятий Сеймом з подачі радикальних тамтешніх політиків, фактично знищує добросусідські стосунки між нашими державами. Поки наші хлопці на фронті гинуть у боях з росіянами, захищаючи Україну та Європу як фортецю, Польща своїм законом фактично висуває Україні територіальні претензії, говорячи про східні землі т.зв. “Малопольщі”, – сказав депутат обласної ради Валерій Скрипченко.

Пікетувальники передали звернення співробітнику консульства з проханням офіційно його зареєструвати. За їхніми словами, “свободівцям” важливо, аби ця думка була донесена до офіційного представника Польщі в Україні. Нагадаємо, що днями Сейм Польщі ухвалив закон про “Інститут Національної пам’яті”. Серед іншого ним криміналізується пропаганда “бандерівської ідеології”: за пропаганду дій ОУН в минулому столітті сьогодні у Польщі загрожуватиме покарання у вигляді трьох років тюрми. Закон вступить в силу після його підписання Президентом Польщі.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору