У Вінниці зросли ціни на газ та гарячу воду

У травні вінничани починають сплачувати за споживання природного газу та гарячу воду більше: 6,96 гривень за кубометр газу і 76,11 гривень за кубометр гарячої води.

Гаряча вода подорожчає на 2,40

У “Вінницяміськтеплоенерго” повідомляють, що з 12 травня змінюється тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води. Про намір зміни ціни на тариф на підприємстві повідомляли споживачів ще в листопаді минулого року, що в грудні будуть нові тарифи на гарячу воду. Тоді у “Вінницяміськтеплоенерго” підвищення тарифу аргументували 3% підвищенням тарифу на холодну воду, яка необхідна для виробництва гарячої.

Однак лише нещодавно національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла постанову №279 від 16 березня 2017 року «Про внесення змін до постанови НКРЕКП, від 31 березня 2015 року № 1171», якою встановлено тарифи на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води. Постанова вже набула чинності, а з нею і нові тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води, яка надається комунальним підприємством міської ради “Вінницяміськтеплоенерго”. Про це повідомляють у прес-службі комунального підприємства.

Отже, у кого є лічильники на гарячу воду та підключені рушникосушильники до системи гарячого водопостачання, платитимуть 76,11 гривень за 1 куб. метр (з ПДВ), а за відсутності рушникосушильників — 70,35 гривень за 1 куб. метр (з ПДВ). До 12 травня це було відповідно 73,73 грн/куб.м (із рушникосушилками) і 67,96 грн/куб.м (без рушникосушилок).

Якщо лічильника немає, а таких користувачів, за даними “Вінницяміськтеплоенерго” – 13%, то доведеться платити за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання – 239,75 грн/міс. за одну особу, а без рушникосушильників – 221,60 грн/міс. за одну особу. Для споживачів без приладів обліку норматив споживання гарячої води становить 105 літрів гарячої води на добу.

Нова ціна на газ “з абонплатою”

У квітні вінничани у своїх платіжках так і не побачили ціну за спожитий газ. Все через перипетії із так званою абонплатою за газ, а фактично – платою за розділення послуги на транспортування газу до осель та обслуговування газових мереж.  Таке нововведення мало запрацювати з 1 квітня, однак було призупинене через суспільний та владний супротив.

  • У зв’язку з невизначеністю ціни на законодавчому рівні на момент виходу рахунку, нарахування по газу за квітень відсутні. ТОВ «Вінницягаз збут» просить вибачення за тимчасові незручності. Нарахування надамо найближчим часом в додатковій формі, – було надруковано на квітневих комунальних рахунках в графі «Газопостачання».

11 травня на сайті «Вінницягаз збут» з’явилося повідомлення про нову ціну газу для населення.

Термін дії цієї постанови включно із ціною на газ для побутових споживачів – 4942 гривень за 1000 кубометрів – до 1 квітня 2018 року.

Цікаво, що на сайті «Вінницягаз збут» зазначено про вартість газу як товару, без урахування плати за послуги розподілу та транспортування, так і з врахуванням такої плати. І в результаті ця ціна для споживачів Вінницької області – 6957,90 гривень за 1000 куб. м.

Варто зазначити, що уряд вніс зміні до постанови Кабміну про надання субсидій за новими правилами з 1 травня. У цій постанові, №300 від 26 квітня 2017 року, є доповнення про субсидію на “послуги з транспортування та розподілу природного газу”.

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору