У Вінниці зніматимуть “український вестерн” про Петлюру

Вже завтра деякі вулиці Вінниці перетворяться на знімальний майданчик: режисер Валерій Шалига зніматиме у місті фільм про Симона Петлюру. Триватимуть зйомки майже місяць.

Робоча назва історично-пригодницького фільму – “Замах на Петлюру”. Знімальний процес розпочинається завтра, 3 червня, і триватиме протягом 20 днів. Для прикладу, локаціями фільму стануть приміщення штаб-квартири Директорії та вулиця, на якій певний час мешкав Симон Петлюра, повідомляє “День”.

За словами режисера кінострічки Валерія Шалиги, героїв фільму гратимуть вінницькі та київські актори, а сам фільм розповість про зустріч головного отамана Армії УНР Симона Петлюри і Маршалка Польщі Юзефа Пілсудського, яка відбувалася у травні 1920-го року у Вінниці.

  • Це український вестерн на Петлюру, – розповідає режисер. – Кульмінацією сюжету фільму буде замах на Петлюру, коли він зустрічається з Пілсудським у Вінниці. Перший знімальний день відбуватиметься в центрі міста, найвірогідніше це буде вулиця Пушкіна, яка зберегла архітектуру тих часів. Попередньо я планував знімати фільм про Крути до 100-річчя пам’ятної дати, яку відзначатимемо наступного року. Все було готово, але коли ми подали сценарій на пітчинг, щоб отримати держзамовлення, то держава виділила кошти на ті проекти, які стояли в черзі першими. А про Крути, як вони сказали, зніматимуть фільм у 2018 році, хоча тоді вже треба буде його презентувати. Чекати я не став і за ініціативи міського голови Вінниці взявся за зйомки фільму про Петлюру. Наразі сценарій готовий, а підготовча робоча на завершальному етапі.

Після завершення зйомок розпочнеться робота з монтажу фільму, яку планують завершити до кінця року.

Окрім цього, до Дня Вінниці, який відзначають у вересні, Валерій Шалига покаже вінничанам іншу свою кінострічку, яку знімали минулого літа у Вінниці –  “Тримай мене біля серця” – війська драма про АТО.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору