У Вінниці збираються відреставрувати флігель садиби Грохольських

Частину садиби Грохольських на П’ятничанах планують реставрувати. Наразі потребують дозволу депутатів облради на почтаок робіт та фінансування. 

Пам’ятці архітектури національного значення оновлять фасад, згідно проекту рішення, що виноситься на наступну сесію депутатського корпусу. У документі вказано, що роботи стосуватимуться лише флігеля палацу (корпус “Л”).

Ансамбль палацу Грохольських – (1770-ті рр.) являв собою поширену у перехідний від бароко до класицизму період композицію із симетричних об’ємів, що зменшуються від центру до периферії. Зведений у формах раннього класицизму палац цегляний, прямокутний, триповерховий, з бічними ризалітами на головному і парковому фасадах. З обох боків палацу розташовувались цегляні квадратні у плані двоповерхові флігелі, поєднані з ним одноповерховими напівциркульними галереями з колонадою, як на сьогодні не існують. Інформація знайдена ТУТ.

Фото – townpass.com.ua

Наразі двоповерховий флігель – це будівля денного стаціонару Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру та знаходиться за адресою вул. Мічуріна, 32.

Як пояснив головний лікар Пилип Прудиус, вони лише декілька років виготовляли проект та отримували необхідні дозволи, аби відреставрувати архітекруну пам’ятку національного значення.

  • Ми виготовили проектно-кошторисну документацію, яку узгодили із Міністерством культури та МінРегіонБудом, ми не можемо нічого робити на власний розсуд. Цей фасад був у жахливому стані, ледь взагалі не валився. Враховуючи це, ми знайшли організацію, яка зробила нам частковий косметичний ремонт унизу будівлі, згідно проекту. Тепер, щоб зробити нормально та надійно і завершити роботи на всьому фасаді, то ми просимо виділити нам кошти. Частину архітектурних елементів ми відновили, коли робили дах. Ми лише сам проект робили десь два роки.

Пилип Прудиус зазначив, що цього року роботи просто не встигнуть провести, до того ж треба дочекатися погодження депутатів на наступній сесії.

Власне, на самій сесії депутати мають надати дозвіл на проведення реставраційних робіт пам’ятки архітектури національного значення. Другим етапом стане пошук фінансування і, ймовірно, шукатимуть кошти з Фонду регіонального розвитку.

Як розповів Пилип Прудиус, попередній орієнтовний кошторис – 1 мільйон 300 тисяч, однак яку саме суму їм видіялть на проведення робіт – покаже час.

Позначки: , , , , , , , , , , ,

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
  • Віталій Шукач

    флігель реставруватимуть, але флігелі не існують? двоповерховий флігель на фото – триповерховий?