У Вінниці збудують 14-метровий козацький корабель. ВІДЕО

Вже днями у місті розпочнеться будівництво першого Козацького корабля — оригінальної копії XVII – XVIII століття, рештки якого наразі знаходяться у Запорізькому Національному заповіднику «Хортиця».

Ідея збудувати такий корабель, який водночас стане ще однією туристичною родзинкою міста, з’явилася два роки тому у директора ТОВ «Верфь Анатоль Ренесанс» Анатолія Оболонського. Чоловік понад 20 років займається столярством, але все життя мріє про кораблі. Анатолій Оболонський ще у 2015 році розповів про ідею створення такої туристичної родзинки телеканалу «Еверест»

 

  • У 1739 році у звязку з великим паводком багато кораблів затонуло, в тому числі затонув і цей корабль. Йому ще повезло, бо було обрушення піщаного берега і цей корабель засипало піском, – розповідає автор проекту.

Сам корабель зараз знаходиться у Національному заповіднику «Хортиця». У 1999 році аквалангісти, що досліджували дніпровське дно поблизу острова Хортиця, знайшли цей корабель, який був наполовину цілий. Підняти його з річкового дна потребувало тоді сотні тисяч гривень і держава була неспроможна цього зробити. У 2002 році допоміг добути корабель з глибини співак Андрій Макаревич.

  • Мені захотілося зробити у Вінниці якусь таку «родзинку», щоб коли приїздили туристи, то дивувалися та і вінничани також, – розповідає Анатолій Оболонський.

Як розповів автор проекту телеканалу «Еверест», попередня сума, котра потрібна на реалізацію проекту —близько 5 мільйонів гривень. Але пан Анатолій вважає, що ця сума окупиться за 2-3 роки і корабель матиме шалений успіх серед гостей міста та вінничан.

У суботу, 30 вересня, о 12.00 за адресою перший провулок Індустріальний,12 відбудеться свято з нагоди початку будівництва 14-метрового судна.

  • Запрошуємо взяти участь в святкуванні початку побудови першого Вінницького козацького корабля. Плануємо молебень,виступи учасників проекту та гостей,закладка кіля корабля на стапель,святковий концерт, також буде частування, – розповідають організатори.

Під час заходу ініціатори будівництва Козацького корабля продемонструють його зменшену копію та закладуть кіль (фундамент) судна.

Історія Козацького корабля пов’язана з періодом російсько-турецької війни 1736-1739 року. Для протидії турецькому флоту в Чорному морі, потрібен був десантний корабель, щоб взяти фортецю в Очакові з моря. Кораблі в Росії на той час будували на Брянській флотилії, але вправно ними управляти було нікому, окрім українських козаків, які від самого початку брали активну участь у війні. Саме через факт того, що управляли суднами українські козаки, корабель називається «козацький».

За словами ініціатора проекту Анатолія Оболонського, новий корабель буде повністю з дуба. Хочуть створити не річковий варіант, а морський – з більш укріпленим каркасом. На кораблі передбачені весла, двигун, гармати, вітрила –  максимально наближений варіант копії оригіналу 1735 року. Завдовжки він буде 14 метрів.

Фото та відео: телеканал «Еверест» 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору