× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці зберуть круглий стіл про “рецепти лікування” старовинних міських підземель

5 вересня у хабі “Місто змістів” (вул. Пушкіна, 11) о 12:00 відбудеться круглий стіл на тему «Вінницькі підземелля: діагноз та рецепти лікування». 

Як ідеться в анонсі на сторінці Центру історії вінниці, захід організовує Інститут розвитку міст спільно з істориками. Як йдеться в повідомленні, “головна мета і завдання круглого столу: здійснити оцінку поточного стану проблеми та спільно напрацювати дорожню карту поетапного дослідження, збереження та популяризації Вінницьких підземель”.

“Дослідники пов’язують появу підземних комунікацій у Вінниці з будівництвом комплексів єзуїтського, домініканського та капуцинського монастирів у першій половині XVIII ст. Їх застосування було різноманітним, але головними були оборонно-фортифікаційні, господарські та санітарні функції. Протягом ХІХ-ХХ ст. міські підземні комунікації занепадають, частину з них облаштовують для господарських потреб. На сьогодні ґрунтовного історичного чи археологічного дослідження про підземелля Вінниці не здійснено, самі ж ходи знаходяться поза межами правового поля”.

Організатори зазначають, що “обговорення відбудеться за участі представників Вінницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини УКіМ ВінОДА, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області, релігійних громад монастиря Братів Менших Капуцинів (РКЦ) і кафедрального собору Преображення Господнього (ПЦУ), інших інституцій та ініціатив”. На захід запрошуються всі охочі.

Нагадаємо, що питання вінницьких підземель знову потрапило в центр уваги ЗМІ та громадськості після нещодавного обвалу під час будівництва нової будівлі на вулиці Монастирській. Тоді будівельники виявили певні підземні споруди, однак історики заявили, що в даному випадку йдеться про звичайні господарські підвали, виготовлені з цегли початку 20-го та середини 19-го століття, а не про древні підземні ходи.

Попри це знахідка знову пожвавила суспільну дискусію про необхідність дослідження та порятунку вінницьких старовинних підземель.

Ілюстративне фото Віталія Трубнікова

Читайте також: “Нам треба рятувати справжні підземні ходи, а не підвали”: історики та чиновники пояснили “сенсаційну знахідку” на Монастирській. ФОТО

Читайте також: У Вінниці утворилося провалля: там виявили старовинні підземні ходи. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: На Вінниччині виявили стародавні катакомби. ВІДЕО

Читайте також: Вінницькі катакомби заливає водою: капуцини просять допомоги. ФОТО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору