× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці засадили парк Ющенка новими деревами та прибирали на Вишенському озері. ФОТО

Сьогодні у Вінниці – великий “суботник”. Відразу в кількох улюблених місцях відпочинку вінничан відбулося масове прибирання та висадка дерев.

Найбільше містян прийшло у парк біля психлікарні ім. Ющенка – тут за кілька годин висадили понад 700 саджанців дерев. Понад сотня людей, цілими родинами і з власним інструментом прийшли сюди на 9 ранку на заклик відновити парк після нещодавнього буревію, який наробив тут шкоди. Тоді в парку зламались та впали десятки старих і трухлявих дерев, дивом не призвівши до жертв. Відтак на цілих ділянках парку лишилися тільки пеньки.

Адміністрація лікарні вирішила радикально підійти до відновлення парку і спільно з концерном “Поділля” привезли 23 березня аж 700 саджанців: переважно дуби, клени, липи, граби, ясени та берези. Ялинок тут тепер буде по-мінімуму з огляду на масове всихання хвойних в Україні та Європі.

Вже за кілька годин, завдяки праці такої маси людей, саджанці вкрили майже всю територію парку. Однак сюди і досі йдуть мешканці навколишніх будинків зі своїми саджанцями, лопатами та дітьми і продовжують висадку.

Паралельно з цим тривало прибирання прибережної смуги на Вишенському озері. Сюди також прийшли десятки людей та чиновники, а також представники громадських організацій: ГО “Вінницька європейська стратегія”, Ресурсного центру ОСББ, “Едельвейс” – загалом понад півсотні людей. Як повідомила активістка Ірина Баранович, зібрали понад 50 мішків зі сміттям, поки не скінчилися мішки – саме зараз організатори пішли купувати ще.

Нагадаємо, що сезон весняного прибирання у Вінниці триває: так, 30 березня людей закликають вийти на прибирання Сабарова. Там, крім прибирання, планують влаштувати ще й концерт та прочитати лекції на екологічну тематику.

Фото Vежа, з фейсбук-сторінок Олександра Грома та Ірини Баранович

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору