× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці зареєстрували рекордну кількість хворих на кір

У Вінниці протягом року зафіксували рекордну кількість хворих на кір. Минулого тижня було зареєстровано 45 випадків захворювання. Вважається, що найбільш ефективним методом захисту від хвороби є вакцинація.

Про це повідомляється на сайті міської ради. Так, з 45 зареєстрованих минулого тижня випадків захворювання на кір 20 хворих є дітьми.

 Такий спалах в певній мірі відбувається через низький колективний імунітет, що є наслідком проблем із вакцинацією дітей за попередні роки, – йдеться у повідомленні.

Найбільш ефективним методом боротьби із захворюванням вважається вакцинація. Щеплення варто робити не лише дітям, а й дорослим, які не впевнені, що були вакциновані в дитинстві.

Детальніше про кір:

Основні симптоми кору: нежить, підвищена температура до 39-40 градусів, висипання, яке починається з голови та слизових оболонок (на внутрішній стороні щік, наприклад), а також ураження кон’юнктиви (слизової оболонки ока). Висипання можуть з’явитися на третю добу від початку нездужання.

Характерна ознака висипання – спершу з’являється на слизових оболонках, за вухами, а далі вони спускаються вниз по всьому тілу. Перш за все інфекція передається повітряно-крапельним шляхом в організованих колективах у закритих приміщеннях.

Лікарі наголошують, що не варто займатися самолікуванням кору, а при найменших ознаках хвороби необхідно викликати сімейного лікаря.

Відповідно до графіку щеплень проти кору, краснухи паротиту, дітей вакцинують двічі: у віці одного та шести років. Вакцинація вважається ефективною лише тоді, коли вона зроблена два рази. Якщо ж дитина була щеплена тільки один раз і мала контакт з людиною, хворою на кір, їй рекомендується ввести вакцину вдруге. Це потрібно зробити в перші 72 години після контакту з хворим. У випадку, коли на момент щеплення людина вже була інфікована, вакцинація не ускладнить перебіг захворювання.

На сьогоднішній день для вакцинації використовуються живі ослаблені віруси. Коли вони вводяться підшкірно (можна вводити внутрішньом’язово, але традиційно вакцину вводять підшкірно), імунна система їх розпізнає. Віруси можуть давати не більше двох генерацій розмноження. Далі вони генетично запрограмовані не розмножуватися. Імунна система їх розпізнає і формує імунітет, який зберігається десятки років, а то й– довічно. Є досить надійні дані, які свідчать, що двох доз достатньо. Якщо імунітет відповів на вакцину, а відповідає 98% на дві дози, то цього вистачить, аби набути імунітет, подібний до того, який формує природна інфекція, – йдеться у повідомленні.

З метою боротьби з поширенням захворювання у Вінниці провадять активне вакцинування дітей у Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Додатково щеплення роблять у вищих навчальних закладах, студенти яких не були щеплені.

Читайте також: За тиждень на Вінниччині – майже 200 нових хворих на кір

Відповідно до статистики, від початку року і до 3 грудня у Вінниці було зареєстровано 612 хворих на кір, 333 з них діти.

– Кожні 10 років відбувається спалах цієї хвороби і цього року саме такий період. А враховуючи, те що минулі роки була антивакцинальна компанія, то маємо велику кількість хворих вінничан серед молоді та дорослого населення. Наразі у місті є достатня кількість вакцин, і усі бажаючі можуть її отримати. Рекомендується вакцинуватись людям, які найчастіше можуть  контактувати із хворими – це працівники медичних закладів, освітніх закладів, представники силових структур, а також студенти навчальних закладів. Такі щеплення у місті безкоштовні, – зазначає начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги департаменту охорони здоров’я міської ради Наталя Авраменко.

Фото: https://www.volynnews.com

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору