У Вінниці за рекламу поїздок до Москви штрафуватимуть

Уже минуло два тижні з моменту, коли депутати Вінницької обласної ради ухвалили рішення «Про заборону розміщення на території Вінницької області реклами щодо пасажирських перевезень до населених пунктів Російської Федерації».

У зверненні щодо заборони реклами поїздок до Російської Федерації зазначено наступне: “Заборонити на території Вінницької області у будь-який спосіб розміщення реклами на стаціонарних рекламних засобах, шляхопроводах, зупинках громадського транспорту та на зовнішній поверхні будинків, споруд, на транспорті, усіх форм власності щодо пасажирських перевезень до населених пунктів Російської Федерації.”

Якщо по області цим питанням займається служба у справах захисту споживачів, то безпосередньо у Вінниці належне розміщення реклами моніторить департамент архітектури та Муніципальна поліція. VежА вирішила довідатися, як сьогодні у місті виконується дане рішення.

Як повідомили у департаменті архітектури Вінницької міської ради, даний документ ще не надійшов у департамент. У комунальному підприємстві “Муніципальна поліція” ще налагоджують роботу комп’ютерів після хакерської атаки. Там також такого документу ще не отримували.

  • Ми маємо отримати це рішення, щоб знати що там написано і чи не суперечить воно Правилам благоустрою міста, – розповідає керівник Муніципальної поліції Василь Гайовик.

Однак, припис щодо незаконного розміщення реклами поїздок до Москви біля Центрального автовокзалу вже видавали.

  • Що написано в рекламному засобі нас не цікавить, адже по закону ми не маємо права цим займатися. Але за незаконне розміщення рекламних засобів штраф від 850 до 1700 гривень. Так, нещодавно ми виявили, що реклама поїздок до Москви, яка розміщена поряд із Центральним автовокзалом, не має на те жодних дозвільних документів. Так само і з аналогічним банером біля Західного автовокзалу. Ми видали приписи на демонтаж рекламоносіїв, – повідомив Василь Гайовик.

Зазначимо, якщо фірма, котра розмістила цю рекламу, отримає дозвільні документи, то ця реклама може з’явитися знову. Запобігти цьому може лише виконання рішення обласної ради.

Додамо, що торік подібне рішення ухвалила Вінницька міська рада. Щоправда, рішення має радше рекомендаційний характер і стосується реклами поїздок туристичними операторами до тимчасово окупованих територій, зокрема – до Криму.

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору