У Вінниці за півмільйона відкрили офіси з інтегрованого та просторового розвитку міста

5 липня відбулося відкриття офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» та Агенції просторового розвитку «Інституту розвитку міст». У Вінниці офіційно з’явилося місце, де містяни можуть подавати та обговорювати свої ідеї – як краще розивати місто і його інфраструктуру.

На відкриття завітали гості з інших міст-учасників проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»: Житомир, Полтава, Чернівці.

До речі, Вінниця стала  другою, після Полтави,  де іноземні донори – німецький  GIZ та Швейцарське бюро співробітництва в Україні – відкрили такі офіси.

  • Вінниця вже давно сформулювала бажання бути сучасним європейським містом, – каже заступник міського голови Владислав Скальський. – І дуже приємно, що Європа також підтримує наше бажання, додаючи методики, за якими створюються концепції інтегрованого розвитку.

Вінниця-2030: як Євросоюз підтримує інтегрований розвиток міст України

  • Співпраця Вінниці з Швейцарією розпочалася більше 10 років тому, коли відбулася поставка трамваїв із Цюриха, – розпочав свою вступну промову заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Ніколя Гігас. – Також ми тісно співпрацюємо у сфері енергоефективності, а саме – модернізації обладнання у Вінниці.

  • У світовому масштабі все більше і більше населення проживає в містах, – каже Ніколя Гігас. – І міське планування має довгострокову перспективу. Ми розробляємо концепцію інтегрованого розвитку, яка буде дороговказом на наступні 10-20 років. Головне, щоб кожен пересічний громадянин почував себе у місті комфортно і був гордий, що він проживає тут. На прикладі трамваїв із Цюриха, які рухаються Вінницею, можу зробити порівняння з Вінницею і Женевою. У кожному місті з’являється все більше і більше машин. І в Женеві було прийняте рішення демонтувати трамвайні колії для того, щоб звільнити місце для автомобілів. Така реформа  транспортної системи була в Швейцарії більше 40 років тому, у 70-х. І що сталося через 20-30 років: у Женеві було всюди дуже багато машин.  І тому було прийнято рішення трансформувати систему, щоб повернутися до громадського транспорту.

 За словами  Ніколя Гігаса, такі рішення потребують великих коштів. Тому це і є важливим прикладом як правильно розвивати міський простір на довгострокову перспективу.

  • Тому ми сподіваємося, що саме наш проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» допоможе Вінниці приймати правильні рішення та розвивати місто, яке стане комфортним для кожного вінничанина, – сказав пан Гігас.
  • Якість планування – це важливо, але також дуже важливо, щоб у мешканців було таке місце, де б вони могли поділитися своїми ідеями, обговорити їх, – зауважив керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Брандт.

  • Двері цього офісу відкриті для вас. У ньому буде вся необхідна  інфраструктура, щоб влаштовувати для вас різноманітні заходи, дискусії, воркшопи,- сказав пан Брандт.

Тепер тут зможуть збиратися представники робочих груп напрямків розвитку міста «Вінниця-2030», які в червні презентували на другому форумі напрацьовані концепції розвитку.

За словами керівниці проектного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Вінниці Надії Богатиренко, ремонт приміщень та меблі обійшлися іноземним партнерам у півмільйона гривень.

Під час відкриття гості та запрошені меблів так і не побачили, окрім фуршетних столів та вбудованого дзеркального гардероба. Коли меблі завезуть та остаточно облаштують офіси – сказати точно ніхто не зміг. Орієнтовно – через кілька тижнів, може, протягом місяця. Попередньо тут будуть робочі зони для двох працівників офісу та окрема зона для зустрічей і дискусій, де будуть столи, стільці і проектор.

Офіс розташований за адресою вулиця Театральна, 29, третій поверх, ліворуч. Як вдалося дізнатися Vежі хоча офіс відкритий офіційно, однак поки завезуть меблі та працівники повернуться з відпустки, повноцінно він запрацює у вересні. Раніше вони працювали в домашньому віддаленому режимі. А якщо у вінничан за цей час виникатимуть питання та пропозиції з інтегрованого розвитку міста – можна телефонувати 0974097761. Загалом офіс буде працювати як інформаційний центр.

Зовсім поруч в Агенції просторового розвитку працюватимуть три архітектори-урбаністи. Про це розповіла директорка «Інституту розвитку міст» Аліна Дяченко:

  • Ми сподіваємося – ті дискусії з громадськістю, що мають відбуватися в цих двох офісах, поєднуватимуться з ідеями нашиих фахівців, тому що дбаємо ми про одне місто і один простір.

А поки в цей день офіс Агенції просторового розвитку використала служба кейтерингу, що підготувала для гостей фуршет. Після офіційної частини відкриття учасники зустрічі продовжили спілкування у невимушеній атмосфері.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору