У Вінниці з’явилися англомовні дорожні вказівники до меморіальних комплексів

Учора, 30 серпня у Вінниці почали встановлювати двомовні дорожні вказівники, які допомагають іншомовним туристам знайти шлях до історичних місць та меморіальних комплексів зокрема.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив “Центр історії Вінниці”. У публікації зазначається, що вказівники наразі встановлені на вулицях Хмельницьке шосе та Максимовича: вони вказують шлях до Меморіалу жертвам Вінницької трагедії 1937-1938 (кладовище “Підлісне”) та Меморіалу пам’яті жертв Голокосту у Вінниці (територія КП “Вінницязеленбуд”).

У Центрі історії Вінниці повідомляють, що це “початок великого проекту, спрямованого на позначення пам’яток, меморіалів та пам’ятників в рамках міської мережі маршрутного орієнтування”.

У коментарі Vежі керівник Центру історії Вінниці Олександр Федоришен зазначив, що наступні подібні вказівники мають з’явитися вже наступного року:

  • Є конкретна розробка по такому проекту і ми сподіваємося, що у 2018-му рокі місто повноцінно підтримає цей проект, пов’язаний саме з памятними місцями Вінниці. Це необхідно для туристів і відповідно – це необхідно для самих вінничан. Можливо, це буде здійснено за бюжетний кошт, але також є ідея написати грант на європейське фінансування виготовлення таких вказівників не лише для Вінниці, але й для області, – повідомив Федоришен.

Як пояснив історик, ці перші вказівники – це своєрідна “проба пера”, а загалом у рамках проекту їх планується виготовити близько 40-ка. Наразі ж у місті, окрім нещодавно встановлених, аналогічні англомовні вказівники також є біля меморіалу військовополонених на вул. Чехова, біля музею Пирогова та його склепу.

Фото зі сторінки “Центру історії Вінниці”

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору