× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці з’являться нові музеї: ретро-кіно та open-air гончарства та ковальства

З 1 грудня на культурній мапі Вінниччини з’явиться «Центр кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля». А з часом на базі новоствореної установи можуть відкрити три музеї: гончарства, ковальства та ретро кіно. У такий спосіб “розберуться” із вільними приміщеннями та територією закладу. 

Як повідомляє облрада, вчора, 13 вересня, відбулася робоча нарада, де обговорювали питання зі створення такого комунального закладу та основні стратегічні напрями його діяльності: кінопрокат, презентації, соціальні проекти та ролики, спрямовані на виховання і розвиток дітей.

«Центр кіномистецтва та культури «Кіно-Поділля» – це результат реорганізації обласного комунального підприємства «Вінницякіно» (вулиця Ботанічна, 15).

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

Під час обговорень розглянули пропозицію створення на базі установи музею етнографічного мистецтва та ретро кіно. Наприклад, відкриття під відкритим небом музею-кузні та музею гончарства дозволить доцільно використати вільну територію біля установи.

Як розповіла Vежі заступниця директора обласного комунального підприємства «Вінницякіно», а з 1 грудня – в.о. директора «Кіно-Поділля» Валентина Погребняк, це будуть музеї, в яких використають експонати, що накопичувалися протягом багатьох років як в обласному Центрі народної творчості, так і у «Вінницякіно».

  • У архівах обласного Центру народної творчості є багато етнографічних матеріалів, які роками збиралися, і які нам можуть надати для музею під відкритим небом,  – каже Валентина Погребняк. – Для музею ретро кіно використаємо техніку, якою користувалися у минулому сторіччі. Він уже буде в приміщенні.

Нині пані Погребняк спільно з управлінням культури облдержадміністрації працює над п’ятирічною Програмою розвитку «Кіно-Поділля», в тому числі й над створенням таких музеїв.

Фото cugetliber.ro

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору