У Вінниці з’являться автобуси зі склопластику

У “Вінницькій транспортній компанії” вирішили спробувати обшивати каркас автобусів не звичним металом, а склопластиком. Все заради економії та естетичного вигляду транспорту. Перший такий оновлений автобус може з’явитися вже влітку. 

За словами директора ВТК Михайла Луценка, метал сьогодні дорогий, але не найкращої якості – швидко ржавіє. Перейшовши на склопластик у транспортній компанії планують ліквідувати таку проблему.

  • Завдяки пластику автобус стає легшим, склопластик практичніший, навіть вигляд автобусу буде більш естетичним. Наразі ми такий проект лише розробляємо, пробуємо. Ось зараз розпочнемо робити один автобус і десь вже за два місяці (а, можливо, навіть раніше) дізнаємося, що з цього вийде. Я думаю, що в інших містах України так роблять, але для нас це певне нововведення. Ми зараз обрахуємо, зробимо і тоді вже знатимемо, яку це нам дасть економію.

Михайло Луценко розповів, що якщо експеримент буде вдалим, то у компанії з часом можуть взагалі максимально відійти від металу. Директор транспортної компанії також розповів, що зараз до ремонтів готують чеські трамваї. Щодо тролейбусів, то протягом чотирьох років їх всі вже капітально відремонтували. Зараз у тролейбусів лише поточні ремонти, а капітальні стосуються муніципальних автобусів.

Нагадаємо, що до осені у Вінниці планують відремонтувати 20 трамваїв та півсотні тролейбусів. 

Зазначимо, що на сьогодні у Вінниці на лінії виходять 62 автобуси, 164 тролейбуси та 151 трамвай.

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору