× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці виступить Національний симфонічний оркестр України

Національний симфонічний оркестр України вирушає у всеукраїнський ювілейний концертний тур до 100-річчя від дня заснування. З-поміж 10 міст музиканти, зокрема, завітають й до Вінниці.

Концерт відбудеться 22 жовтня у театрі Садовського. Як зазначили на сайті обласної філармонії (концерт спершу мав відбутися там), Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України є одним з найбільш відомих у Східній Європі симфонічних колективів.

У повідомленні йдеться, що протягом останніх років оркестр записав більше ста компакт-дисків з українським і світовим репертуаром. Наприклад, диск із записом Симфоній №2 і №3 Бориса Лятошинського Австралійська державна телерадіокомпанія (АВС) визнала найкращим світовим записом 1994 року, а диск із записом Валентина Сильвестрова «Реквієм для Лариси» та диск із записом скрипкового концерту Ернеста Блоха стали номінантами щорічного конкурсу «Grammy» у 2004 та 2009 роках.

І вже зовсім скоро вінничани зможуть почути одні з кращих творів цього оркестру:  симфонічну поему «Мазепа» Ференса Ліста, концерт для скрипки з оркестром Фелікса Мендельсона,  три українські весільні пісні для сопрано Мирослава Скорика та симфонію № 2 Бориса Лятошинського.

ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ

(І відділ)

Ф. Ліст – «Мазепа» симфонічна поема.

Ф. Мендельсон – Концерт для скрипки з оркестром, тв. 64:
1. Allegro molto appassionato;
2. Andante;
3. Allegretto non troppo.Allegro molto vivace.

Соліст – лауреат міжнародних конкурсів, соліст Вінницької обласної філармонії скрипаль Максим Грінченко.

(ІІ відділ)

М. Скорик – Три українські весільні пісні для сопрано і симфонічного оркестру:
1. Ой, летять галочки;
2. Шуміла ліщина;
3. Хиляються ворота.

Солістка – заслужена артистка України Наталія Ніколаїшин, сопрано.

Б. Лятошинський – Симфонія № 2, тв. 50:
1. Lento tenebroso e con maesta;
2. Lento e tranquillo;
3. Andante stringendo.

Художній керівник і головний диригент оркестру – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України Володимир Сіренко.

Концерт Національного сивфоцічного оркестру відбудеться в музично-драматичному театрі імені Садовського (вулиця Театральна, 13). Початок – о 18:30.

Квитки, вартістю 150-200 гривень, можна придбати у касах філармонії, театру Садовського та частину – на сайті  «karabas.com».

Фото – зі сторінки заходу у Фейсбук
Головне фото – nsou.com.u

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією

Інші новини

Вгору