× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці виступом оркестру в торговельному центрі вшанували захисників Донецького аеропорту. ФОТО, ВІДЕО

“Океан Ельзи” та класика у виконанні зведеного оркестру вінницького гарнізону, який зіграв сьогодні прямо в холі вінницького ТЦ, змусив облишити свої справи та зупинитися десятки вінничан.

Незвичайний виступ військових музикантів був частиною всеукраїнської акції, присвяченої річниці героїчної оборони Донецького аеропорту українськими “кіборгами”.

Оркестр вишикувався на першому поверсі ТЦ “Sky Park” прямо в центрі Вінниці та без затримки, рівно о 18:30 розпочав виступ. Композиції – від класичних до сучасних в оркестровій обробці – переривалися лише на кілька фраз від ведучих:

 – На прикладі бійців, які захищали Донецький аеропорт, виховуватиметься майбутнє покоління українських патріотів. Ми не маємо права забути тих, хто пройшов аеропорт як і тих, хто пішов звідти у вічний світ, – сказав диригент перед ліричною джазовою композицією у виконанні оркестру.

Цього дня подібні виступи відбуваються по всій країні на території аеропортів. Однак у Вінниці вирішили влаштувати його саме в ТЦ:

– Наш аеропорт ще не з таким великим пасажиропотоком, як той же Бориспіль. Тому виключно з метою, аби це побачило і почуло якомога більше людей, ми вирішили це зробити в центрі Вінниці, – розповів Vежі прес-офіцер гарнізону.

Бої за Донецький аеропорт розпочались 26 травня 2014 року. Тоді бойовики штурмом зайняли частину аеропорту, вимагаючи від українців скласти зброю та звільнити адміністративні будівлі.

Добровольці, десантники, розвідники та артилеристи до останнього тримали 242-денну оборону, та врешті 21 січня 2015 року відійшли у бік Пісків. У навколишніх населених пунктах вони продовжили тримати лінію оборони. На місці аеропорту лишилися руїни. За титанічні зусилля та стійкість вороги стали називати захисників Донецького аеропорту «кіборгами». Першими, кого так назвали, були бійці 93-ї бригади разом із 3-ім полком спецпризначенців. 

Читайте також: «Дика качка» в Донецькому аеропорту: як вінничанин створив загін льотчиків, що «поставив на вуха» сепаратистів

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору